13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Blockchain Research Institute expanduje do Afriky, Kórey a na Stredný východ

Blockchain Research Institute expanduje do Afriky, Kórey a na Stredný východ

Tri nové divízie Blockchain Research Institute (BRI) podporia inováciu a výskum v príslušných regiónoch.

Výskumný ústav odhalil plán expandovať aj na ďalšie kontinenty prostredníctvom partnerstiev s niekoľkými bankami, nadáciami a organizáciami už v priebehu tohoto roka.

Nezávislá celosvetová organizácia pre výskum a spracovanie účtovných záznamov už funguje v Európe a Brazílii. Inovačné a výskumné centrá zriadi aj v nových regiónoch. Cieľom je vzdelávať sa a nachádzať spôsoby implementácie blockchainu a ďalších vznikajúcich technológií v podnikaní, v štátnej správe a v spoločnosti.

Podľa správy z 18. mája BRI otvára africkú pobočku v spolupráci so Standard Bank Group. Ide o finančnú inštitúciu ponúkajúcu bankové a finančné služby pre jednotlivcov, korporácie a firmy v Afrike. Bude pôsobiť mimo Juhoafrickej republiky s pôsobnosťou pre všetky africké krajiny okrem Egypta a Líbye. Tie spadajú pod divíziu Blízky východ.

Divízia Blízky východ, pôsobiaca v Katare, sa začne v spolupráci s Konnect & Co. Táto spoločnosť sa zaoberá obstarávaním, zásobovaním, dodávkou a správou aplikovaných sietí so sídlom v libanonskom Bejrúte. Zahrnie veľkú časť regiónu vrátane Sýrie, Libanonu, západného Anku a Gazy, Jordánska, Iránu, Iraku, Saudskej Arábie, Jemenu, Ománu, Spojených Arabských Emirátov, Kataru, Bahrajnu, Kuvajtu, Turecka, Egypta a Líbye.

V rámci východnej Ázie bude spustená aj kórejská divízia v spolupráci s BOSAGORA, blockchainovou platformou zameranou na riešenie problémov riadenia vznikajúcich v decentralizovaných organizáciách.

Don Tapscott, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ BRI, vyjadril dôveru v ekonomickú a technologickú expanziu po pandémii koronavírusu:

„Svet je pripravený na post-pandemickú, ekonomickú expanziu, technologické znovuzrodenie a zlom v priemysle. Teraz je ten správny čas, aby sme spoločnostiam a vládam po celom svete pomohli zorientovať sa v búrlivých vodách.”

Komunikačný riaditeľ  BRI Noah Lehman pre Cointelegraph uviedol, že títo noví globálni partneri BRI sú financovaní z modelu združeného členstva. Jeho poplatky sú využívané na financovanie programu a ďalší výskum. Medzi členov patria napr. spoločnosti ako Deloitte, Enterprise Ethereum Alliance, FedEx a Fidelity.

Dodal, že členstvo zahŕňa výskum, online kurzy, diskusie, webové semináre a podujatia zhromažďujúce miestnych investorov s cieľom podporiť inovácie a adopcie blockchainu.

Tri nové divízie BRI budú v rámci členského programu pracovať vo svojich príslušných regiónoch a vo viacerých krajinách (Afrika a Blízky východ) spolu s investormi, podnikateľmi a vládou. Dodal, že ich spustenie sa predpokladá v júli 2021.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021. Blockchain Research Institute expanding to Africa, the Middle East and Korea. [online]. [cit. 2021-05-21]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/blockchain-research-institute-expanding-to-africa-the-middle-east-and-korea

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments