Bitcoin je zaisťovacím prostriedkom proti obchodnej vojne medzi USA a Čínou

0
166

Generálny riaditeľ spoločnosti FalconX uvádza ako dôvod nedávneho inštitucionálneho záujmu o Bitcoin inflačné zaistenie, geopolitické riziko a mechanizmy nepretržitej funkcie 24/7.

Raghu Yarlagadda, generálny riaditeľ spoločnosti FalconX, kalifornskej obchodnej platformy pre kryptomeny zameranej na inštitucionálnych zákazníkov vysvetlil, prečo sa inštitucionálni investori stále hrnú k Bitcoinu a či to skutočne pumpuje jeho cenu. 

„Prvým a najdôležitejším dôvodom je inflačný hedžing,“ povedal Yarlagadda. „Vzhľadom na to, že svet tlačí viac peňazí, je zrejmé, že sa Bitcoin stáva jedným z inflačných zaistení,“ uviedol.

Yarlagadda uviedol, že druhý dôvod je menej zrejmý – menej verejne známy – ale všetkých posledných desať inštitúcií, ktoré prišli do FalconX, to uviedlo: zaistenie geopolitického rizika. ,,S príchodom novej administratívy USA existuje veľa ľudí, ktorí hovoria, že obchodná vojna medzi USA a Čínou sa ešte o niečo prehĺbi“.

V nedávnom zaznamenanom rozhovore s Morganom Bellerom, generálnym partnerom spoločnosti NFX zaoberajúcej sa rizikovým kapitálom, tvorca Etherea Vitalik Buterin tiež uviedol, že akýkoľvek konflikt medzi Čínou a USA je pre kryptomenu dobrý, aj keď je to má pre ľudstvo vo všeobecnosti negatívny význam.

Tretím dôvodom inštitucionálneho záujmu je to, čo Yarlagadda nazýva „mechanikou 24/7″. Inštitúcie oceňujú, že majú k Bitcoinom prístup neustále, „bez ohľadu na krajinu, bez ohľadu na hranice“. Akciové trhy sa koniec koncov neotvárajú cez víkendy.

FalconX je sprostredkovateľská platforma pre kryptomeny a obchodovanie s digitálnymi aktívami, ktorá slúži predovšetkým inštitucionálnym investorom.

Yarlagadda verí, že cena Bitcoinu je v súčasnosti udržateľnejšia ako v roku 2017 vďaka „počtu a kvalite inštitúcií, ktoré prichádzajú“.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Bitcoin Is a Hedge Against U.S.-China Trade War: FalconX CEO. [cit. 2021-02-22]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/58350/bitcoin-is-a-hedge-against-u-s-china-trade-war-falconx-ceo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here