17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Binance štartuje obchodovanie s tokenizovanými akciami, začína Teslou

Binance štartuje obchodovanie s tokenizovanými akciami, začína Teslou

Krypto-burza Binance rozšíri svoju produktovú ponuku pridaním plne zálohovaných digitálnych tokenov predstavujúcich akcie.

Partnerstvo s nemeckou investičnou spoločnosťou a švajčiarskou spoločnosťou Digital Assets AG zavedie Binance obchodovateľné akciové tokeny s nulovou províziou. 

Každá nová minca bude predstavovať jeden podiel na základnom imaní. Bude plne krytá depozitným portfóliom podkladových cenných papierov. Prvým takýmto tokenom bude Tesla.

Spoločnosť Binance uvádza na trh obchodovateľné akciové tokeny bez provízií

Krypto-burza Binance sa pustila do priestoru tokenizovaného obchodovania s akciami, podobne ako FTX a Bittrex Global.

Na úvod Binance uviedla akciové tokeny spoločnosti Tesla. To znamená, že používatelia burzy si odteraz môžu kúpiť tokeny spoločnosti Tesla predstavujúce jej akcie.

Jeden akciový token spoločnosti Tesla predstavuje jednu akciu spoločnosti. Používatelia si ale môžu kúpiť časti tokenu, pričom minimálna veľkosť obchodu je stotina tokenu.

Frakcionalizácia akciových tokenov ich robí dostupnejšími. Napríklad cena jednej akcie spoločnosti Tesla sa v súčasnosti pohybuje okolo 700 USD, čo môže byť pre niekoho dosť drahé.

„Akciové tokeny demonštrujú, ako môžeme plynulejšie demokratizovať prenos hodnôt a znížiť náklady na prístupnosť bez toho, aby sme ohrozili dodržiavanie predpisov alebo bezpečnosť,” uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti Binance, Changpeng Zhao.

Rovnako ako FTX a Bittrex Global, Binance tiež uzavrela partnerstvo s nemeckou finančnou spoločnosťou CM Equity AG a švajčiarskou tokenizačnou spoločnosťou Digital Assets AG pre služby.

„Prepojením tradičných trhov a krypto-trhov budujeme ďalší technologický most pre inkluzívnejšiu finančnú budúcnosť,” komentoval generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao (CZ).

Všetky tokeny budú ocenené a usadené v rodnom stableCoin – Binces USD (BUSD). Je to regulovaný StabeCoin pegged americký dolár a vydaný spoločnosťou Paxos Trust Company.

Binance uviedol, že v budúcnosti uvedie na trh viac akciových tokenov na základe dopytu na trhu.

Na začiatok služby tokenov akcií budú musieť používatelia Binance prejsť opatreniami typu KYC (know-your-customer) vrátane predloženia dokladov totožnosti a dokončenia overenia rozpoznania tváre.

Pre obyvateľov Nemecka budú potrebné ďalšie opatrenia KYC vrátane dokladu o adrese. Táto služba zatiaľ nie je k dispozícii obyvateľom USA, pevninskej Číny, Turecka a iných krajín s jurisdikciou, ktorá má obmedzený prístup.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. You Can Now Trade Tesla as Tradable Stock Tokens on Binance. [online]. [cit. 2021-04-12]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/you-can-now-trade-tesla-as-tradable-stock-tokens-on-binance/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments