21.3 C
Bratislava
pondelok, 2 októbra, 2023
Home Kryptomeny Binance pozastavuje výbery tokenov ERC-20 a Etherea

Binance pozastavuje výbery tokenov ERC-20 a Etherea

Začiatok týždňa bol sprevádzaný novými obmedzeniami kryptoburzy Binance pre Ethereum a tokeny ERC-20. 

Prostredníctvom oficiálneho účtu na Twitteri Binance oznámila jedna z najväčších svetových krypto-búrz , že „dočasne pozastavila výbery tokenov ERC-20 a Etherea” z dôvodu preťaženia siete.

Hoci Binance odvtedy zmenila svoje rozhodnutie a obnovila službu 37 minút po svojom prvom tweete, obchodníci s kritikou v súvislosti s týmto krokom dlho nečakali. 

Tento posledný krok nastal uprostred prudkého nárastu poplatkov, ktoré rýchlo eskalovali na približne 151 000 nevybavených transakcií. 

Generálny riaditeľ spoločnosti Binance Changpeng Zhao potvrdil tlak na systém a poznamenal, že poplatky vystrelil okolo „+1200“ počas posledného preťaženia.

Binance bol už v minulosti medzi kryptokomunitou terčom kritiky po tom, čo mu boli vyčítané vysoké poplatky za transakcie. Niektorí tvrdia, že preťaženie je sústredeným úsilím kryptoburzy Binance prilákať viac používateľov do jej inteligentného reťazca. 

Vzhľadom na obrovské objemy transakcií a poplatky, ktoré Binance týždenne platí sieti Ethereum, je však toto tvrdenie ťažko potvrditeľné.

Spolu s ďalšími nedávnymi udalosťami, ako sú problémy AWS, ktoré sa objavili minulý týždeň, si však tento najnovší výpadok služby kladie otázku, či sú centralizované burzy schopné zvládnuť najnovší prílev investorov. Zavedenie Etherea 2.0 navyše prinieslo na svetlo podobné problémy so škálovaním a to, či blockchainy dokážu držať krok.

Pre niektorých účastníkov trhu spočíva odpoveď v agregátoroch likvidity. Zatiaľ čo prerušenia služieb ovplyvňovali prostredie kryptomien už roky a v obdobiach vážnej volatility sa stávajú bežnými javmi, agregátory združujúce likviditu z centralizovaných (CEX) a decentralizovaných búrz (DEX) dali dohromady patchworkové riešenie. Stále pretrvávajú otázky týkajúce sa bezpečnosti ich úschovy spolu s interoperabilitou blockchainu.

Ponuky ako Protokol Orion sa zaoberali mnohými z týchto výziev: agregáciou likvidity hybridným spôsobom od spoločností CEX, DEX a teraz automatizovaných tvorcov trhu (AMM). 

Pre obchodníkov na centralizovaných burzách stále zostávajú problémy s volatilitou a s preťažením siete pohromou pre ekosystém.

Zdroj: 

BITCOIN. COM, 2021. Binance Suspends Ethereum and ERC-20 Token Withdrawals Before Quickly Reversing Course. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na: https://news.bitcoin.com/binance-suspends-ethereum-and-erc-20-token-withdrawals-before-quickly-reversing-course/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments