13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Irán oficiálne plánuje prijať ťažbu BTC, aby sa vyhol medzinárodným sankciám

Irán oficiálne plánuje prijať ťažbu BTC, aby sa vyhol medzinárodným sankciám

Iránske prezidentské centrum pre strategické štúdie v podrobnej správe vyzýva krajinu, aby prijala ťažbu bitcoinov a ďalších kryptomien s cieľom obísť medzinárodné sankcie.

Centrum s úzkymi väzbami na prezidenta Hassana Rúháního chce, aby štát využil nevystopovateľnú povahu digitálnych aktív na prekonanie sankcií.

Podľa správy môže ťažba nových kryptomien tiež priniesť ekonomické výhody pre niekoľko sektorov. Centrum odhaduje, že sektor kryptomeny môže generovať len z ťažby 2 milióny $ denne a 700 miliónov $ ročne.

„Novo vyťažené bitcoiny nie je možné ľahko vysledovať, a to aj napriek tlaku sankcií na krajinu môžu domáci ekonomickí aktéri využívať novo vyťažené kryptomeny, ktoré by mali existovať skôr ako bitcoiny, na medzinárodných burzách,” uvádza sa v správe.

Podpora pre ťažobný sektor

Centrum verí, že poskytnutie priateľského prostredia pre ťažobné zariadenia vytvorí viac pracovných príležitostí. Zdôrazňuje potrebu zabezpečiť, aby mala krajina dostatok energie na zabezpečenie ťažobnej činnosti.

Centrum tiež odporúča vláde, aby bola flexibilná v otázke kryptomien a podporovala kolektívnu ťažbu. Nalieha na štát, aby zriadil ťažobné zoskupenia v blízkosti elektrární a zároveň prijal jednotnú politiku pre všetkých minerov kryptomeny. Autori tvrdia: 

„Ak sa založia veľké ťažobné farmy, zvýši sa potreba zamestnať pracovnú silu pre monitorovanie a opravy, zvýši sa bezpečnosť, elektrotechnici a technický personál súvisiaci s hardvérovým a softvérovým vybavením, čo vedie k ďalším pracovným príležitostiam v iných odvetviach.”

Rozsiahla publikácia ďalej vyzýva iránsku vládu, aby zvážila prijatie komplexných predpisov o kryptomene. Autori poznamenávajú, že kontrolované krypto-prostredie potenciálne zabráni cudzej mene opustiť krajinu.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Iran officially plans to adopt Bitcoin mining to bypass international sanctions. [online]. [cit. 2021-03-04]. Dostupné na: https://finbold.com/iran-officially-plans-to-adopt-bitcoin-mining-to-bypass-international-sanctions/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments