-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Bill Gates o BTC: Ak máte menej peňazí ako Elon, dávajte si...

Bill Gates o BTC: Ak máte menej peňazí ako Elon, dávajte si pozor

Za posledné mesiace urobil BTC významné kroky smerom k tomu, aby sa stal mainstreamovým aktívom, väčšinou inšpirovaným inštitucionálnymi investormi. 

Investícia spoločnosti Tesla do digitálnej meny vo výške 1,5 miliardy $ do veľkej miery inšpirovala nové najvyššie hodnoty v histórii. Bill Gates žiada opatrnosť investorov.

Zakladateľ spoločnosti Microsoft  v rozhovore pre agentúru Bloomberg TV vydal zaujímavý pohľad na to, kto by mal investovať do BTC po tom, čo generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk, prispel k historickému maximu tohto aktíva vo výške 58 300 $.

Filantrop verí, že pre BTC by ste sa mali rozhodnúť, iba ak ste najbohatším človekom na svete s hromadou peňazí, ako je Musk.

Gates varoval, že do digitálnych aktív by ste mali investovať iba vtedy, ak máte nazvyš väčšiu sumu peňazí. Gates tvrdí, že neinvestoval do BTC kvôli špekulatívnej povahe aktíva. Podotýka, že jeho peniaze sú v spoločnostiach, ktoré vyrábajú produkty.

Veľký zástanca kryptomien, Musk, prispel k tomu, že BTC bude čoskoro akceptovaný ako platobný formulár.

Ako Gates, tak aj Musk a iní bohatí ľudia vo svete prispievajú svojimi názormi k tomu, že zohrávajú kľúčovú úlohu v perspektívach krypto-prostredia.

V súčasnosti je Musk klasifikovaný ako druhý najbohatší človek na svete s čistým imaním vo výške 161,5 miliárd $. Gates je podľa indexu miliardárov Forbes inde. Konkrétne na štvrtom mieste, a to s vlastníctvom 123,2 miliárd $.

Musk taktiež neodporúčal vkladať všetky životné peniaze do digitálnych aktív. Generálny riaditeľ spoločnosti Tesla poznamenáva: „Aby bolo jasné, ľudia by nemali investovať svoje celoživotné úspory do kryptomeny, to je nerozumné.” 

Napriek tomu, že Gates zostáva voči BTC skeptický, väčšina inštitúcií ako MicroStrategy a PayPal preukázala digitálnej mene svoju podporu.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Bill Gates on Bitcoin: If you have less money than Elon, watch out. [cit. 2021-02-28]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/bill-gates-on-bitcoin-if-you-have-less-money-than-elon-watch-out/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments