Autor knihy ,,Bohatý otec, chudobný otec“: Kryptomeny sú „skutočné peniaze“

0
163

Robert Kiyosaki, veľmi úspešný autor série kníh o osobných financiách „Bohatý otec, chudobný otec“, poskytol 21. marca jeho najnovšie postrehy o vzťahu medzi peniazmi a šťastím.

„Rich Dad Poor Dad“, ktorá je jednou z 10 najlepších kníh o osobných financiách všetkých čias, „obhajuje význam finančnej gramotnosti (finančné vzdelávanie), finančnej nezávislosti a budovania bohatstva prostredníctvom investícií do aktív, investícií do nehnuteľností, založenia a vlastníctva podnikov, ako aj zvyšovanie finančnej inteligencie (finančného IQ) človeka s cieľom zlepšiť jeho obchodné a finančné schopnosti“.

Kiyosaki v rôznych obdobiach súčasnej pandémie COVID-19 kritizoval reakciu Federálneho rezervného systému na výsledný ekonomický dopad. Okrem toho dôrazne vyzýval, aby ho ľudia sledovali na platformách sociálnych médií a chránili sa tak pred vysokou infláciou (a pravdepodobne hyperinfláciou) v budúcnosti pomocou svojich fiat holdingov na nákup striebra, zlata a BTC.

Epizóda 263 Anthonyho Pompliana „Pomp Podcast“, ktorá vyšla 7. apríla, obsahovala rozhovor s Kiyosakim.

Počas tohto rozhovoru ho Pompliano požiadal o úvahu o aktívach „tradičného zaistenia inflácie“.

Kiyosaki povedal:

„Zlato a striebro sú Božie peniaze. Bitcoin sú peniaze ľudí s otvoreným zdrojovým kódom.“

Dňa 15. marca Kiyosaki uviedol, že bezplatné fiat peniaze „iba viac ochudobňujú už chudobnú a strednú triedu“. Svojim nasledovníkom odporúčal, aby nakupovali viac striebra, zlata a BTC.

Zdroj:

CRYPTOGLOBE, 2021. Rich Dad Poor Dad Author: ‘Money Makes You Happy’, Bitcoin Is ‘Real Money’. [online]. [cit. 2021-03-21]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/03/rich-dad-poor-dad-author-money-makes-you-happy-calls-bitcoin-real-money/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here