Pretrvávajúca pandémia patrí medzi tie momenty, ktoré prispeli k zrýchleniu rozvoja kryptomenového trhu nielen vo svete, ale aj na Slovensku. Pre Slovákov, ktorí hľadajú možnosti investície, sú kryptomeny dávno známe. Posledné mesiace však výrazne vzrástol počet nových majiteľov kryptomien a kryptomenových účtov. Líder v kryptomenových portfóliách na Slovensku, spoločnosť CRYPTON DIGITAL, SE, ich víta vo svojej aplikácii WEXO. Táto spoločnosť ju spustila len pred dvomi mesiacmi a už ju na obsluhu svojich kryptomien využíva viac ako 2000 majiteľov.

CRYPTON DIGITAL, SE je vôbec prvá slovenská fintech spoločnosť s aplikáciou tohto druhu. Aplikácia obsahuje všetky prvky inovatívnej technologickej platformy WEXO, ktorá od júna 2020 poskytuje svojim klientom služby spojené s používaním kryptomien. Klienti najčastejšie využívajú možnosť výmeny medzi najpopulárnejšími kryptomenovými pármi alebo využívajú bezpečný trezoring.

Aplikácia WEXO je na stiahnutie zadarmo, dostupná na App Store aj Google Play.

Na jej vývoji a ďalšom živote pracuje tím štyridsiatich odborníkov na technológie, kryptomeny, bankovníctvo, marketing či klientsky servis. Autori WEXO od začiatku prezentujú svoj projekt ako inovatívnu fintech platformu, ktorá užívateľom v krátkom čase umožní aj komfortný nákup kryptomien. Ďalším krokom má byť platenie kryptomenami rovnako komfortne, ako to dnes poznáme pri bežných bankových službách. Na to bude časom slúžiť platobná karta WEXO s vlastným IBAN-om. Tento balík služieb orientovaný na prepojenie krypto-sveta s FIAT prostredím sľubujú autori WEXO ešte v tomto roku.

„Aplikácia WEXO má ambíciu stať sa prirodzenou súčasťou života každého používateľa kryptomien, pretože už dnes zahŕňa základné najpoužívanejšie služby a na ďalších balíkoch služieb pracujeme. Máme za cieľ dopriať každému klientovi možnosť prijímať platby na ich IBAN účet a tie následne komfortne zamieňať za kryptomeny, platiť kryptomenami všade vo svete a využívať ich rovnako ako bežné financie, na ktoré sme zvyknutí,” uviedol Peter Mariš, spoluzakladateľ spoločnosti CRYPTON DIGITAL, SE, ktorá stojí za fintech platformou WEXO.

Na používanie platformy stačí jednoduchá registrácia a verifikácia účtu. Všetky tieto kroky sú maximálne automatizované pre komfort používateľa. Pokiaľ už kryptomeny vlastníte, WEXO vám ponúka peňaženky pre Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Tether, TrueUSD.

Pre CRYPTON DIGITAL je fintech platforma WEXO tým produktom, ktorý bude reprezentovať slovenský kryptomenový sektor v zahraničí.

Produktové služby projektu WEXO aktuálne zastrešuje česká partnerská spoločnosť UPDN ONE, s. r. o., s bohatými skúsenosťami na finančnom trhu. CRYPTON DIGITAL, SE financuje projekt z vlastných zdrojov, ale ponúka aj možnosti pre partnerov, ktorí chcú participovať na projekte WEXO a profitovať tak zo zisku inovatívneho produktu.

Zdroj: http://crypton.digital

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here