25.6 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Americký kongresman zdôrazňuje dôležitosť ochrany súkromia krypto-peňaženiek

Americký kongresman zdôrazňuje dôležitosť ochrany súkromia krypto-peňaženiek

Cynthia Lummis a Warren Davidson hovorili o význame a súkromí Bitcoinu počas rozhovoru na konferencii Bitcoin 2021 v Miami.

Na rušnej konferencii Bitcoin 2021 v Miami si kongresman Warren Davidson spolu so senátorkou Spojených štátov Cynthiou Lummis našli čas na zodpovedanie niekoľkých otázok. Rozhovor sa schýlil smerom k súkromiu, na ktoré Davidson reagoval komentármi o kryptomenových peňaženkách. 

„Na konci roka, ak sa nad tým zamyslíte, hovoril tajomník Mnuchin o zákaze súkromných peňaženiek,” povedal Davidson v reakcii na otázku o možnosti nadmernej krypto-regulácii. „To je príšerný prístup,” dodal. „Ak neochránime súkromné ​​peňaženky, niekto sa ich pokúsi zakázať.”

Ako spomenul Davidson, v decembri 2020 Ministerstvo financií USA navrhlo prísne kontroly peňaženiek digitálnych aktív s vlastnou úschovou. Jedna z požiadaviek bola nutnosť dostávať viac informácií od používateľov obchodujúcich s peňaženkami držanými mimo krypto-búrz.

„Prial by som si, aby krajina brala ohrozenie súkromia rovnako vážne ako ohrozenie druhého pozmeňovacieho návrhu,” uviedol. Druhý dodatok ústavy USA dáva občanom vlastnícke práva na zbraň.

Lummis vyzdvihla dôležitosť výučby Američanov o BTC.

„Snažíme sa vytvoriť správny výbor pre finančné inovácie, aby sme ho mohli použiť na vzdelávanie členov Senátu USA a ich zamestnancov o Bitcoine, jeho výhodách a dôvodoch, prečo je to skvelé aktívum pre spojenie s americkým dolárom,” povedala. „Môže to byť základná sieť. Tá na celom svete udrží dolár globálnou rezervnou menou, ale stále umožní ľuďom obchodovať veľmi slobodným spôsobom,” uviedla a dodala:

„Či už ste vo Venezuele, kde je nehorázna inflácia a snažíte sa dostať svoje financie z krajiny, môžete to urobiť prostredníctvom Bitcoinu. A čo sa týka Spojených štátov, ak sa dostaneme do takého bodu inflácie, aký sme zažili tento rok, oceníme túto alternatívu aj my.”

V posledných rokoch zaznamenala Venezuela prudký nárast inflácie uprostred širokého hospodárskeho poklesu. Ten bol čiastočne spojený s kolapsom cien ropy v roku 2014.

Konferencia Bitcoin 2021 v Miami bola doteraz z hľadiska rečníkov a diskusií veľmi obohacujúca. Akcia bude pokračovať aj na druhý deň, čiže v sobotu.

Zdroj: 

COINTELEGRAPH, 2021.US Congressman expresses importance of crypto wallet privacy. [online]. [cit. 2021-06-05]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/us-congressman-expresses-importance-of-crypto-wallet-privacy

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments