13.8 C
Bratislava
sobota, 30 septembra, 2023
Home Kryptomeny Ako nakupovať XRP (Ripple): Aktualizované 2021

Ako nakupovať XRP (Ripple): Aktualizované 2021

Ripple’s XRP je jednou z najpopulárnejších kryptomien na trhu. Od svojho uvedenia má piaty najvyšší trhový strop. XRP podporuje platformu Ripple, platobnú platformu určenú na rýchle vyrovnanie transakcií a dostupné cezhraničné prevody, ktorej cieľom je narušiť a doplniť súčasný finančný systém.

Platforma sa stala obľúbenou v globálnych bankách a službách. V decembri 2020 podala Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) žalobu na spoločnosť Ripple, v ktorej uviedla, že získala 1,3 miliardy $ predajom tokenov XRP v neregistrovaných ponukách cenných papierov. Komisia pre cenné papiere v tlačovej správe uviedla: „Obžalovaní neregistrovali svoje ponuky a predaje XRP ani nevyhoveli akejkoľvek výnimke z registrácie, čím porušili registračné ustanovenia federálnych zákonov o cenných papieroch.”

V nadväznosti na súdny spor SEC sa mnoho búrz, vrátane spoločností ako Coinbase, Bitstamp a Bittrex, rýchlo presunulo k pozastaveniu obchodovania s XRP alebo k vyradeniu majetku. To spôsobilo pokles ceny. 

Spoločnosť Ripple dôrazne vyvrátila argument SEC a nedávno poskytla odpoveď, v ktorej uviedla, že kryptomena XRP spadá mimo jurisdikciu SEC, pretože bola uznaná ako virtuálna mena v niekoľkých svetových regulátoroch, vrátane regulačných orgánov vo Veľkej Británii, Japonsku a Singapure.

Napriek akcii SEC sa Ripple tlačí dopredu, pretože podpísala zmluvy s 15 novými zákazníkmi a od februára 2021 zaznamenala určité zisky. Ešte sa ale musí zotaviť na úroveň pred podaním žaloby. Ak uvažujete o kúpe XRP, zostavili sme pre vás rýchly prehľad o nej.  

Čo je XRP?

XRP je kryptomena XRP Ledger, blockchain určený na rýchle vyrovnanie transakcií. Používa ho Ripple, systém hrubého zúčtovania v reálnom čase (vyvinutý softvérovou spoločnosťou Ripple), ktorej medzinárodná sieť je známa ako RippleNet. Technicky vzaté teda XRP nie je Ripple, napriek tomu, že sa tieto termíny často zamieňajú. 

Na rozdiel od Bitcoinu, ktorý bol navrhnutý tak, aby pomohol ľuďom osamostatniť sa od tradičného finančného systému, používajú XRP inštitucionálni klienti, predovšetkým na digitálne platby. Stala sa obzvlášť populárnou pre cezhraničné prevody. Jej výhodou je, že má nízke poplatky a transakcie vyrovná v priebehu niekoľkých sekúnd, vyhľadáva a rieši veľké množstvo problémov a čaká na proces posielania peňazí kamkoľvek.

Úschova XRP musí byť v kryptomenovej peňaženke; softvérovej alebo hardvérovej peňaženke. Tá obsahuje súkromné kľúče potrebné na prístup k vašim pozíciám v kryptomene.

Pokiaľ ide o peňaženky XRP, existujú rôzne možnosti. Napríklad, ak chcete mať peňaženku na svojom zariadení so systémom iOS alebo Android, aplikácie ako Atomic Wallet alebo Crypterium sú pre XRP populárne. Na zabezpečenie vašich kľúčov možno tiež použiť hardvérovú peňaženku, napríklad Ledger Nano S, Ledger Nano X alebo Trezor Model T. Atomic je tiež obľúbenou voľbou pre počítačovú peňaženku.

Napriek tomu bol program XRP na konci roka 2020 vyradený z mnohých platforiem. Od roku 2021 je k dispozícii na obchodovanie na rôznych populárnych burzách, vrátane Binance, Huobi Global a Bitfinex.

Zdroj: 

DECRYPT, 2021. How to Buy XRP (Ripple): 2021 update.[cit. 2021-02-06]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/51742/how-to-buy-xrp-ripple

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments