23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Akcie spoločnosti rastú po tom, ako nakúpili Bitcoin ako rezervu, náhoda?

Akcie spoločnosti rastú po tom, ako nakúpili Bitcoin ako rezervu, náhoda?

Trhové stropy väčšiny spoločností, ktoré kúpili Bitcoin, sa v poslednej dobe zvýšili, je to iba vďaka BTC?

V tejto súvislosti spoločnosť PayPal 4. februára odhalila, že jej zisky vo štvrtom štvrťroku za rok 2020 sa v porovnaní s predchádzajúcim fiškálnym cyklom zvýšili o 200%, a to s odvolaním sa na novú ponuku, nástroj kryptomeny. A hoci spoločnosť PayPal nezverejnila presné čísla o tom, aké množstvo z jej rastu bolo podnietené vpádom spoločnosti do Bitcoinu (BTC). Skutočnosť, že platobný gigant sa snaží ponúknuť nový nástroj na zasielanie kryptomien iba v blízkej budúcnosti ukáže ostatným spoločnostiam vieru, ktorú má spoločnosť v svoju krypto-víziu.

V tomto duchu by sa aj vnímanie akciových trhov spoločnosti Tesla mohlo v súčasnosti drasticky zmeniť po tom, čo sa spoločnosť nedávno dostala na krypto-trh zakúpením BTC v hodnote 1,5 miliardy $.

V nadväznosti na veľké oznámenie spoločnosti Tesla o kryptomene správa agentúry Reuters tvrdí, že Apple sa v blízkej budúcnosti bude tiež pravdepodobne snažiť dostať na palubu kryptomeny.

Nemožno poprieť, že čoraz väčší počet spoločností z oblasti tradičných financií si razí cestu do krypto-sektoru. Napríklad podľa Rossa Stevensa, generálneho riaditeľa spoločnosti NYDIG, má jeho firma zaoberajúca sa správou kryptomien už dostatok inštitucionálnych objednávok na nákup, aby do konca roku 2021 posunula svoje podiely v Bitcoinoch na viac ako 25 miliárd $.

Justin Barlow, analytik spoločnosti The Tie, poskytovateľa údajov zo sociálnych médií pre digitálne aktíva, sa rovnako domnieva, že tento pokračujúci nárast počtu akcií určitých spoločností úzko súvisí s ich stratégiami akvizície BTC:

„Dôkazom je, že sa musíte iba pozrieť na trhovú kapitalizáciu spoločností pred a po oznámení BTC,” dodal a poukázal na príklady spoločností MicroStrategy, Square (NYSE: SQ) a Marathon Patent Group (NASDAQ: MARA) ), ktoré sú od ich príslušných oznámení vysoko nad 50%.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Coincidence? Company stocks rise after they buy Bitcoin as a reserve. [cit. 2021-02-11]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/coincidence-company-stocks-rise-after-they-buy-bitcoin-as-a-reserve

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments