Akcie spoločnosti rastú po tom, ako nakúpili Bitcoin ako rezervu, náhoda?

0
166

Trhové stropy väčšiny spoločností, ktoré kúpili Bitcoin, sa v poslednej dobe zvýšili, je to iba vďaka BTC?

V tejto súvislosti spoločnosť PayPal 4. februára odhalila, že jej zisky vo štvrtom štvrťroku za rok 2020 sa v porovnaní s predchádzajúcim fiškálnym cyklom zvýšili o 200%, a to s odvolaním sa na novú ponuku, nástroj kryptomeny. A hoci spoločnosť PayPal nezverejnila presné čísla o tom, aké množstvo z jej rastu bolo podnietené vpádom spoločnosti do Bitcoinu (BTC). Skutočnosť, že platobný gigant sa snaží ponúknuť nový nástroj na zasielanie kryptomien iba v blízkej budúcnosti ukáže ostatným spoločnostiam vieru, ktorú má spoločnosť v svoju krypto-víziu.

V tomto duchu by sa aj vnímanie akciových trhov spoločnosti Tesla mohlo v súčasnosti drasticky zmeniť po tom, čo sa spoločnosť nedávno dostala na krypto-trh zakúpením BTC v hodnote 1,5 miliardy $.

V nadväznosti na veľké oznámenie spoločnosti Tesla o kryptomene správa agentúry Reuters tvrdí, že Apple sa v blízkej budúcnosti bude tiež pravdepodobne snažiť dostať na palubu kryptomeny.

Nemožno poprieť, že čoraz väčší počet spoločností z oblasti tradičných financií si razí cestu do krypto-sektoru. Napríklad podľa Rossa Stevensa, generálneho riaditeľa spoločnosti NYDIG, má jeho firma zaoberajúca sa správou kryptomien už dostatok inštitucionálnych objednávok na nákup, aby do konca roku 2021 posunula svoje podiely v Bitcoinoch na viac ako 25 miliárd $.

Justin Barlow, analytik spoločnosti The Tie, poskytovateľa údajov zo sociálnych médií pre digitálne aktíva, sa rovnako domnieva, že tento pokračujúci nárast počtu akcií určitých spoločností úzko súvisí s ich stratégiami akvizície BTC:

„Dôkazom je, že sa musíte iba pozrieť na trhovú kapitalizáciu spoločností pred a po oznámení BTC,“ dodal a poukázal na príklady spoločností MicroStrategy, Square (NYSE: SQ) a Marathon Patent Group (NASDAQ: MARA) ), ktoré sú od ich príslušných oznámení vysoko nad 50%.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Coincidence? Company stocks rise after they buy Bitcoin as a reserve. [cit. 2021-02-11]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/coincidence-company-stocks-rise-after-they-buy-bitcoin-as-a-reserve

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here