17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Americká ministerka financií tvrdí, že zneužívanie kryptomien je čoraz väčším problémom

Americká ministerka financií tvrdí, že zneužívanie kryptomien je čoraz väčším problémom

Americká ministerka financií, Janet Yellen, vyjadruje znepokojenie nad údajným kriminálnym prvkom kryptomeny. 

Ministerka financií Spojených štátov, Janet Yellen, 10. februára v dikusii o inováciách vo finančnom sektore uviedla, že zneužívanie kryptomien a virtuálnych aktív predstavuje rastúci problém popri kybernetických útokoch vyvolaných globálnou pandémiou.

Yellen vo svojom vyhlásení tiež zdôraznila potrebu „priniesť výhody finančného systému a moderného IT väčšiemu počtu ľudí”

Ďalej tvrdí, že zneužívanie kryptomeny predstavuje „rastúci problém”, počet trestných činov súvisiacich s kryptomenou ale zjavne v roku 2020 klesol. Podľa Chainalysis, jednej z najväčších krypto-spravodajských spoločností v USA, kriminálny podiel na všetkých kryptoaktivitách v roku 2020 klesol iba na 0,34%. V roku 2019 predstavovala trestná činnosť podľa spoločnosti viac ako 2% objemu transakcií kryptomeny.

Napriek tomu, že správa zverejnená spoločnosťou CipherTrace pre spravodajstvo o digitálnych aktívach 2. júna 2020, predstavovala za prvých päť mesiacov roku 2020 neoprávnene získaných finančných prostriedkov odčerpávaných prostredníctvom kryptomien neuveriteľných 1,4 miliardy $. Čo z roku 2020 robilo potenciálne aktívny rok krádeže, hackerstva a podvodov spojených s kryptomenami.

Okrem toho z mnohých podvodov, ktoré sa vyskytli, údajne využili e-mailové kampane vydávajúce sa za rôzne oficiálne skupiny spojené s pandémiou – napríklad Svetová zdravotnícka organizácia, Červený kríž a Centrá pre kontrolu chorôb. Išlo o získavanie platieb a darov vo forme kryptomeny. Zdá sa, že zločinci ťažili najmä z prebiehajúcej pandémie COVID- 19.

V januári 2021 americké ministerstvo spravodlivosti pomocou Chainalysis zaistilo kryptomenu v hodnote pol milióna $ od hlavného operátora škodlivého softvéru.

Zdroj:

COINTELEGRAPH 2021. US Treasury Secretary Yellen says crypto misuse is a growing problem. [cit. 2021-02-11]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/us-treasury-secretary-yellen-says-crypto-misuse-is-a-growing-problem

COINTELEGRAPH, 2020. Crypto Crime on the Rise — Good Odds of 2020 Becoming a Record-Breaker. [cit. 2021-02-11]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/crypto-crime-on-the-rise-good-odds-of-2020-becoming-a-record-breaker

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments