21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny 24-ročný obchodník čelí obvineniam za podvod s kryptofondom

24-ročný obchodník čelí obvineniam za podvod s kryptofondom

Mladý manažér kryptofondu ukradol peniaze svojich investorov na financovanie honosného životného štýlu a investovanie do ICO.

Podľa miestnych správ ABC bol austrálsky manažér Stefan He Qin na newyorskom federálnom súde uznaný vinným v súvislosti s kryptomenovým podvodom vo výške 90 miliónov dolárov. 

Qin riadil Virgil Capital, svoj kryptofond od roku 2016, ktorý údajne spravoval investície klientov v hodnote miliónov dolárov. Jeho falošne predané zisky mu priniesli miesto v CNBC ako finančný ,,whiz-kid”. Takáto sláva viedla k tomu, že veľa klientov investovalo svoje peniaze do jeho fondu. Qin tvrdil, že na zarobenie peňazí použil arbitrážnu stratégiu, ktorá profituje z rozdielu cien v rôznych kryptoburzách.

Tabuľky sa ale obrátili v roku 2019, keď investori žiadali o svoje zisky. V tom čase Qin neustále zastavoval požiadavky klientov dovtedy, kým sa neobrátil na hanebnú metódu na splnenie požiadaviek. Vytvoril ďalší fond, pokúsil sa získať viac peňazí a potom sa pokúsil splatiť svoj dlh počiatočným investorom. To vyústilo do vyšetrovania, ktoré nakoniec odhalilo podvod vo výške 90 miliónov dolárov. „Qin vyčerpal takmer všetky aktíva z kryptomenového fondu v hodnote 90 miliónov dolárov, ktorý vlastnil, kradol peniaze investorov a klamal im o výkonnosti fondu,” uviedla americká právnička Audrey Strauss zastupujúca žalobcov.

Fondy „Virgil Sigma” a „VQR”, obidva kontrolované spoločnosťou Virgil Capital, boli použité na financovanie extravagantného životného štýlu. Zahŕňalo to prenájom nákladného strešného bytu v New Yorku, nákup nehnuteľností v hodnote stotisíc dolárov a účasť na počiatočných ponukách mincí. 

Strauss dodala, že kriminálna schéma trvala mnoho rokov a Qin svojich investorov zavádzal a vytváral falošné sľuby, ktoré ich donútili nalievať do jeho obchodných stratégií milióny dolárov. 

Súdne pojednávanie je naplánované na máj tohto roku. Qinovi hrozí trest odňatia slobody až na 20 rokov.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. 24-Year-Old Trader Convicted After $90 Million Crypto Scam.[cit. 2021-02-05].[online]. Dostupné na: https://decrypt.co/56670/24-year-old-trader-convicted-after-90-million-crypto-scam

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments