20.9 C
Bratislava
štvrtok, 8 júna, 2023
Home Kryptomeny Uzatvárať krátke stávky na BTC nie je v súčasnosti múdrou stratégiou

Uzatvárať krátke stávky na BTC nie je v súčasnosti múdrou stratégiou

Nedávna korekcia ceny Bitcoinu (BTC) vytvorila jednu z najlepších nákupných príležitostí pre nových investorov v tomto roku. Je to z dôvodu, že cena najcennejšej meny pravdepodobne skončí v roku 2021 výrazne vyššie.

Najnovšia rezistencia, ktorá vymazala takmer 12 000 $ len za pár dní, nastala po tom, čo najväčšia digitálna mena minulý týždeň dosiahla historické maximum 58 000 $. Inštitucionálni investori a ďalší veľkí hráči tiež využívajú pokles cien BTC.

Spoločnosť Tesla oznámila akceptovanie BTC ako platnú formu platby. Medzitým Bank of New York Mellon nedávno predstavila plány na spustenie divízie digitálnych aktív neskôr v tomto roku. 

Silní kritici ako JPMorgan Chase teraz naznačujú, že investori do portfólia pridávajú kryptomenu.

„V portfóliu viacerých aktív môžu investori pravdepodobne tvoriť až 1% svojej alokácie kryptomenám, aby dosiahli zvýšenie efektívnosti celkových výnosov portfólia upravených o riziko,” uviedla v stredu investičná spoločnosť.

Napríklad generálny riaditeľ spoločnosti MicroStrategy, Michael Saylor, ktorý nedávno navrhol, aby riadiaci pracovníci spoločností pridali do svojej súvahy nejaké BTC, investoval do kryptomeny ďalších 1,02 miliardy dolárov za priemernú cenu okolo 52 665 $ za mincu.

Platobný gigant Square tiež kúpil 170 miliónov $ bitcoinov. Urobil tak, keď sa kryptomena pohybovala na úrovni 51 236 $.

„Investícia je súčasťou trvalého záväzku spoločnosti Square voči Bitcoinu. Spoločnosť plánuje priebežne vyhodnocovať svoje agregované investície do BTC v porovnaní s ostatnými investíciami,” uviedla spoločnosť vo vyhlásení o zisku.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Why making short bets on Bitcoin now isn’t a wise strategy. [cit. 2021-02-28]. [online]. Dostupné na: https://finbold.com/why-making-short-bets-on-bitcoin-now-isnt-a-wise-strategy/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments