USA: Zákonodarcovia predstavili nový návrh zákona o kryptomenách

0
143

Zákonodarcovia navrhli novú legislatívu na objasnenie predpisov v oblasti kryptomien v USA. Ozrejmili, ktoré vlastnosti rozhodujú o tom, či je digitálny majetok bezpečný alebo nie.

Zástupcovia Patrick McHenry (RN.C.), Stephen Lynch (D-Mass.), Glenn Thompson (R-Pa.), Ted Budd (RN.C.) a Warren Davidson (R-Ohio) predstavili v utorok legislatívu s názvom „Zákon o odstránení prekážok inovácii z roku 2021″.

Cieľom navrhovaného zákona je ustanoviť jurisdikciu Americkej komisie pre cenné papiere (SEC) a Komisie pre obchodovanie s komoditami (CFTC) pre kryptomeny. 

SEC dohliada na aktíva klasifikované ako cenný papier, zatiaľ čo CFTC má na starosti komodity.

Návrhom zákona sa vytvorí pracovná skupina na hodnotenie právnych a regulačných rámcov upravujúcich digitálne aktíva v USA.

Skupina sa vytvorí do 90 dní od schválenia návrhu zákona. Bude zložená z odborníkov z oblasti SEC a CFTC, mimovládnych zástupcov organizácií a spoločností týkajúcich sa finančných služieb a finančných technológií.

Skupina bude analyzovať súčasné kontrolné nariadenia v oblasti kryptomien. Do roka predloží správu o tom, ako súčasné právne opatrenia ovplyvňujú trhy.

Poskytne tiež odporúčania na zlepšenie integrity a účinnosti primárnych a sekundárnych trhov s digitálnymi aktívami.

Tento krok prichádza uprostred výziev na jasnejšie regulácie kryptomien, pričom komisár SEC, Hester Peirce, je na čele presadzovania jasnosti regulácie, pretože inštitucionálny záujem o prijatie Bitcoinu (BTC) a ďalších kryptomien stále rastie.

Zdroj:

THE DAILY HODL, 2021. Lawmakers Introduce Bill To Bring Long-Awaited Crypto Clarity in the US [online]. [cit. 2021-03-15]. Dostupné na: https://dailyhodl.com/2021/03/14/lawmakers-introduce-bill-to-bring-long-awaited-crypto-clarity-in-the-us/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here