27 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Tri najlepšie protokoly ETH tvoria 47 % z celkovej uzamknutej hodnoty v...

Tri najlepšie protokoly ETH tvoria 47 % z celkovej uzamknutej hodnoty v DeFi

Celková hodnota uzamknutá hodnota (TLV) v DeFi dosiahla ďalší míľnik. V utorok 13. apríla 2021 dosiahla nové historické maximum 54,09 miliárd USD.

Podľa údajov Defi Pulse tvoria prvé tri protokoly takmer polovicu z celkovej hodnoty na 47,19 % s hodnotou TVL 25,53 miliárd USD.

Tzv. Compound protokol v rámci reťazca Ethereum je na úrovni 10,88 miliárd USD, nasledovaný spoločnosťou Maker tiež na ETH s 8,70 miliardami USD.

Oba protokoly sa nachádzajú v sektore požičiavania kryptomien. 

Uniswap, ktorý je tiež reťazcom Etherea, je na treťom mieste s celkovou hodnotou 5,95 miliárd USD.

Historický míľnik vysokej hodnoty odráža prebiehajúci stúpajúci trend na trhoch s kryptomenami. 

Je pozoruhodné, že platforma Ethereum je do veľkej miery základom aplikácie DeFi, pričom ako jedna z možností zabezpečenia sa používa ETH. 

Rast TLV naznačuje zvyšujúcu sa užitočnosť siete Ethereum. Pred mesiacom dosiahlo Ethereum v DeFi historické maximum, 16,5 miliárd USD, čo predstavovalo v tom čase 8,3 % jeho dodávok.

Rast celkovej TLV je indikátorom neustále sa rozvíjajúceho sveta DeFi. Napriek tomu môžu mať cenové výkyvy aktíva s hodnotou výrazne závislou od ceny ETH vplyv na celkovú hodnotu uzamknutú v DeFi.

Hodnota tiež poukazuje na možnosť, že protokoly slúžia na plánované účely. To ale nemusí nevyhnutne znamenať, že do sektoru DeFi vstupuje nový kapitál a používatelia.

Zdroj:

FINBOLD, 2021. Top three ETH protocols account for 47% of the total locked value in DeFi. [online]. [cit. 2021-04-14]. Dostupné na: https://finbold.com/top-three-eth-protocols-account-for-47-of-the-total-locked-value-in-defi/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments