27.2 C
Bratislava
utorok, 26 septembra, 2023
Home Kryptomeny Top 5 kryptomien, na ktoré by ste sa tento týždeň mali pozrieť:...

Top 5 kryptomien, na ktoré by ste sa tento týždeň mali pozrieť: BTC, KLAY, VET, SOL, KSM

Pozrime sa na grafy top 5 kryptomien, ktoré môžu v krátkodobom horizonte obnoviť svoj stúpajúci trend.

BTC 

Bitcoin je momentálne v nápravnej fáze. Prelomenie zóny resistencie by mohlo signalizovať začiatok ďalšej etapy stúpajúceho trendu, ktorá má hraničný cieľ na úrovni 71 112,06 $. 

BTC/USDT denný graf. Zdroj: TradingView

Dvadsaťdňový exponential moving average (54 820 $) sa začal zväčšovať a index relatívnej sily (RSI) sa udržuje v kladnej zóne. To naznačuje, že bulls sa snažia presadiť svoju prevahu.

BTC/USDT 4-hodinový graf. Zdroj: TradingView

Podľa 4-hodinového grafu čelí zmierovacia rally tvrdej resistencii v blízkosti 56 500 $. Ak by cena klesla zo súčasnej úrovne, mohla by klesnúť na 20-EMA a potom na 54 000 $. 

Silný odraz od tejto podpory by nakoniec mohol vytvoriť inverzný vzor head and shoulders, ktorý sa dokončí pri úniku a uzavrie nad 56 618 $. Toto nastavenie má hraničný cieľ na 63 339,98 $. 

Naopak, pokles pod 54 000 $ bude naznačovať slabosť a nedostatok kupujúcich na vyšších úrovniach.

KLAY 

Klaytn (KLAY) je od polovice februára v silnom vzostupnom trende. Altcoin nedávno dokončil malú korekciu, keď si bulls 26. marca kúpili pokles do 20-dňovej EMA (2,76 USD). To naznačuje, že sentiment zostáva pozitívny.

KLAY/USDT denný graf. Zdroj: TradingView

Bulls sa v súčasnosti pokúšajú obnoviť trend zvyšovaním ceny nad historické maximum na 3,50 USD. Ak by uspeli, KLAY by sa mohol vyšplhať na 4,86 ​​USD. 

KLAY/USDT 4-hodinový graf. Zdroj: TradingView

Podľa 4-hodinového grafu dokončili moving averages vzostupný crossover a RSI vyskočil do prekúpenej zóny, čo naznačuje, že bulls majú navrch. 

Aj keď cena klesne z 3,50 USD, nájde resistenciu na 20-EMA. Silný odraz od tejto rezistencie zvýši možnosť obnovenia stúpajúceho trendu.

Naopak, prelomenie pod moving averages by mohlo cenu strhnúť na kritickú rezistenciu na úrovni 2,60 USD.

VET 

VeChain (VET) je v silnom vzostupnom trende. Altcoin sa odrazil od 20-dňového EMA (0,078 USD) dňa 25. marca. 

VET/USDT denný graf. Zdroj: TradingView

Tento vzostupný pohľad bude neplatný, ak cena klesne zo súčasnej úrovne a prelomí 20-denný EMA. Takýto krok by mohol cenu znížiť na 50-dňovú SMA (0,059 USD).

VET/USDT 4-hodinový graf. Zdroj: TradingView

Podľa 4-hodinového grafu sa cena pohybuje na úrovni 0,095 USD. Ak bulls dokážu zdvihnúť cenu nad 0,095 USD, dokončí sa inverzný vzor head and shoulders, ktorého hraničným cieľom je 0,114 USD.

SOL 

Solana (SOL) vytvorila vzostupný trojuholníkový vzor, ​​ktorý by bol ukončený tesne pod 11,90 USD. To sa však nestalo. 

V piatok 26. marca bulls agresívne kúpili pokles na resistenciu 11,90 USD a 27. marca tlačili cenu nad čiaru zostupného trendu, čím zneplatnili nastavenie bears.

SOL/USDT denný graf. Zdroj: TradingView

SOL zaznamenal dnes posun ceny na nové historické maximum. Ak sa cena udrží nad 18,20 USD, SOL sa môže vyšplhať až na 24,84 USD.

Naopak, ak cena klesne zo súčasnej úrovne, je možný pokles na 20-dňovú EMA (14,60 USD). 

SOL/USDT 4-hodinový graf. Zdroj: TradingView

Podľa 4-hodinového grafu nastal prudký rast z 12,30 USD na maximum 19,26 USD. To posunulo RSI do overbought územia.

KSM 

Kusama (KSM) je v silnom vzostupnom trende. Nedávny ponor do 20-dňového EMA (381 USD) vo štvrtok 25. marca bol zakúpený agresívne. To ukazuje silný dopyt po každom malom poklese, pretože obchodníci očakávajú ďalšie rozšírenie rally.

KSM/USDT denný graf. Zdroj: TradingView

KSM vzrástol na nové historické maximum v sobotu 27. marca. Ak sa cena udrží nad 505,33 USD, KSM by mohol rozšíriť svoj pohyb nahor na 583 USD.

KSM/USDT 4-hodinový graf. Zdroj: TradingView

Podľa 4-hodinového grafu bears agresívne bránia zónu 490 USD až 505,33 USD, pretože cena z nej opakovane klesala. Pozitívne však je, že bulls sa príliš nevzdali. Prielom a pokles nad 505,33 USD by mohol signalizovať obnovenie uptrendu.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Top 5 cryptocurrencies to watch this week: BTC, KLAY, VET, SOL, KSM. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/top-5-cryptocurrencies-to-watch-this-week-btc-klay-vet-sol-ksm

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments