17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Starosta Miami kúpil Bitcoin pod 40 000 USD a ETH na hodnote...

Starosta Miami kúpil Bitcoin pod 40 000 USD a ETH na hodnote 1500 USD

Po odhalení cien, za ktoré kúpil BTC a ETH, starosta Miami, Francis Suarez, uviedol, že ešte plánuje pokračovať v skupovaní prepadu.

Návrh zákona o stimule podpísaný americkou vládou prinútil starostu Miami nakúpiť dve z najväčších kryptomien podľa trhovej kapitalizácie.

V nedávnom rozhovore sa Francis Suarez tiež zmienil o úlohe, ktorú na trhu zohráva Elon Musk. Uviedol, že BTC môže slúžiť ako istý uchovateľ hodnoty až po tom, čo jeho hodnota nebude stúpať a klesať o dvojciferné čísla na základe interakcií s generálnym riaditeľom spoločnosti Tesla.

Starosta Miami vlastní BTC a ETH

Už od začiatku roka prejavoval Francis Suarez, súčasný starosta Miami, celkom priaznivý vzťah k Bitcoinu. Predtým uviedol, že je „otvorený preskúmať” možnosti investovania 1 % kapitálu mesta do BTC. Zároveň uvažuje o akceptovaní platby daní v podobe digitálnych aktív.

Počas utorkového rozhovoru pre Squawk Box Suarez priznal, že je v podstate BTC a ETH hodler. Rozhodol sa vstúpiť do sveta kryptomien s vlastným finančným kapitálom po tom, čo prezident Biden začiatkom tohto roka podpísal najnovší stimul.

Následne si Suarez uvedomil, že úroveň inflácie dolára bude v nasledujúcich rokoch raketovo stúpať z dôvodu jeho nadmerného tlačenia a rozhodol sa hľadať ochranu pred infláciou v podobe digitálnych aktív.

Bitcoin nakupoval na úrovni približne 30 000 dolárov, na ktorej sa aktívum aktuálne opäť nachádza a Ethereum okolo 1 500 dolárov. To znamená, že na svojej investícii do ETH približne v zisku skoro 100 %.

Starosta Miami ďalej uviedol, že plánoval dokúpiť kryptomeny počas súčasného poklesu cien. Dôvodom bolo to, že hodnoty BTC a ETH sú o 40 % nižšie od svojich maxím, ktoré dosiahli začiatkom tohto roka. Starosta ale uviedol, že bol „príliš zaneprázdnený”.

Suarez komentuje dopad Elona Muska na kryptomeny

Za zmienku stojí, že vyššie uvedený pokles sa začal, keď spoločnosť Tesla zrušila možnosť platby za svoje elektromobily prostredníctvom Bitcoinu. Generálny riaditeľ spoločnosti začal toto aktívum kritizovať kvôli vysokému množstvu energie potrebnej na jeho ťažbu. Aj keď sa po tom pripojilo mnoho ďalších faktorov, Musk nesie veľkú časť viny za jeho prepad.

Suarez sa zmienil o úlohe miliardára v takomto vývoji. Napriek tomu, že relatívne nový vynález, ako je krypto-trh, je náchylný na dvojciferné denné cenové výkyvy. Poznamenal, že odvetvie dospeje až po tom, čo nebude ovplyvňované jednotlivými tweetmi, aj keby pochádzali od jedného z najvplyvnejších ľudí sveta.

Suarez pripustil, že je „veľkým fanúšikom” Elona Muska. Tvrdil ale, že sa Bitcoin môže stať vhodnou ochranou pred fiat menami, až keď sa vyrieši táto zvýšená volatilita.

Aby toho nebolo málo, v sa Miami tento týždeň chystá aj najväčšia bitcoinová konferencia.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Miami’s Mayor Bought Bitcoin Below $40K and ETH at $1.5K. [online]. [cit. 2021-06-04]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/miamis-mayor-bought-bitcoin-below-40k-and-eth-at-1-5k/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments