18.1 C
Bratislava
streda, 20 októbra, 2021
Home Kryptomeny Shiba Inu je teraz v top 20 kryptomien, nakoľko cena prudko stúpla...

Shiba Inu je teraz v top 20 kryptomien, nakoľko cena prudko stúpla o 300 % za 9 dní

Obrat Dogecoinu prešiel okolo obľúbených blockchainových protokolov ako Stellar a Polygon. Stal sa tak krypto-projektom za 11 miliárd dolárov.

Doterajší nárast cien Shiba Inu (SHIB) v októbri posunul token SHIB k tomu, aby sa podľa trhovej kapitalizácie stal 20. najväčším digitálnym aktívom.

Cirkulujúce trhové ohodnotenie Shiba Inu vyskočilo tento týždeň na 11,08 miliardy dolárov a v súčasnosti je nad 10 miliardami dolárov. Tým sa zaradilo do prvej dvadsiatky podľa trhového stropu po prvý raz. Výsledkom je, že kryptomena inšpirovaná meme Dogecoinom bola hodnotnejšia ako populárne blockchainové projekty, medzi ktoré patrí Stellar (XLM), Polygon (MATIC) a Tron (TRX).

Trhová kapitalizácia SHIB verzus cena. Zdroj: Messari

Rast valuácie Shiba Inu prišiel tesne po tweete, ktorý zverejnil Elon Musk. Dňa 4. októbra zverejnil generálny riaditeľ spoločnosti Tesla fotografiu svojho domáceho psa, plemena Shiba Inu, s titulkom „Floki Frunkpuppy“. SHIB hodinu po tweete vyskočil o viac ako 40 %.

Krypto-špekulanti majú tendenciu čítať príliš veľa v Muskových tweetoch. Miliardár a podnikateľ napríklad v roku 2021 pomohol prostredníctvom Twitteru tlačiť cenu dogecoinov (DOGE) vyššie.

Cena SHIB sa po otvorení štvrtého štvrťroka 2021 týždenne zvýšila o takmer 400 % na 0,00000725 dolára. Pritom token 7. októbra znova otestoval svoje päťmesačné maximum 0,00003528 dolára.

Napriek tomu SHIB prešiel korekciou ceny 40 % plus v ten istý deň, keď sa niektorí obchodníci rozhodli uvoľniť svoje spotové pozície za účelom dosiahnutia priebežného zisku. V dôsledku toho sa trhová kapitalizácia Shiba Inu tandemovo znížila a v októbri sa dostala až na 8,06 miliardy dolárov.

Tabuľka denných cien SHIB/USDT. Zdroj: TradingView.com

Výpredaj Shiba Inu na trhoch voči doláru a Bitcoinu (BTC ) vyvolal sentiment kúpy. Nasledovalo oživenie, ktoré tlačilo cenu SHIB nahor o viac ako 45 %. Na svojom najvyššom dátume dňa 9. októbra token vymenil majiteľa za 0,00003020 dolára s trhovou kapitalizáciou okolo 10,73 miliardy dolárov.

Čo bude ďalej so SHIB?

Cena Shiba Inu klesla 9. októbra o viac ako 5 %, aby dosiahla nové vnútrodenné minimum 0,00002575 dolára. Kryptomena pritom naznačila vytvorenie potenciálneho zostupného trojuholníkového vzoru. To naznačuje ďalšie straty.

Podrobne zostupné trojuholníky sú zvyčajne medvedími vzormi, ktoré sa formujú vtedy, keď sa cenové trendy znižujú. Kolíšu pritom medzi oblasťou definovanou dvoma konvergujúcimi trendovými čiarami: jednou klesajúcou a druhou horizontálnou, ako sú oblasti, ktoré SHIB vytvoril v nižšie uvedenom grafe.

Štvorhodinový graf SHIB/USDT so zostupným trojuholníkom. Zdroj: TradingView.com

Vytvorenie nižších maxim na podpornej línii nečinnosti naznačuje oslabenie nákupného sentimentu medzi obchodníkmi. Výsledkom je, že cena má v konečnom dôsledku tendenciu klesať pod horizontálnu trendovú čiaru. Pritom sa jej cieľ posunie na úroveň v dĺžke rovnajúcej sa maximálnej výške trojuholníka. 

Inými slovami, cena SHIB môže v nasledujúcich reláciách klesnúť pod 0,00001 000 dolárov, ak sa neudrží vyššie uvedená úroveň podpory.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021, Shiba Inu is now a top-20 cryptocurrency with SHIB price soaring 300% in 9 days. [online]. [cit. 2021-10-12]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/shiba-inu-is-now-a-top-20-cryptocurrency-with-shib-price-soaring-300-in-9-days

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments