18.1 C
Bratislava
streda, 20 októbra, 2021
Home Kryptomeny Salvádor použije svoje zisky z BTC na výstavbu rozsiahlej zvieracej nemocnice

Salvádor použije svoje zisky z BTC na výstavbu rozsiahlej zvieracej nemocnice

Prezident Salvádoru, Nayib Bukele, použije časť ziskov krajiny v hodnote 4 milióny dolárov, z ich investície do Bitcoinu, na výstavbu obrovskej nemocnice pre zvieratá.

Ak sa vám nepáčilo, ako Nayib Bukele implementoval svoju politiku v oblasti Bitcoinu v Salvadore, možno jeho posledné kroky zmenia váš názor alebo prinajmenšom prinútia priznať, že chce byť trochu milý.

Po tom, čo prezident Salvádoru zažil prvé dni poznačené zelenou, oznámil, že sa chystá použiť príjmy z investícií BTC svojej krajiny na výstavbu masívnej nemocnice pre domáce zvieratá.

Samozvaný najcoolovejší diktátor na svete sa pred niekoľkými hodinami podelil o správy na svojom twitterovom účte spolu s ďalšími príspevkami ohľadom Bitcoinu, varovania pred hroziacou finančnou krízou a uštipačných poznámok na adresu jeho protivníkov, ktorí teraz, keď je krajina v ziskoch, mlčia.

Zachráňte šteniatka!

Prezident Salvádoru zdieľal video o tom, ako bude nemocnica vyzerať. Objasnil pritom, že nepredáva žiadny zo 700 BTC získaných za národnú dôveru vytvorenú na uľahčenie okamžitej konverzie medzi BTC a USD pre používateľov peňaženky Chivo.

V jednom zo svojich tweetov v španielčine Bukele ďalej rozvinul svoju myšlienku. Nemocnica bude dosť veľká. Okrem zdravotníckych zariadení, ako sú poradne, operačné sály, rehabilitácie, hospitalizácie a karanténne miestnosti, bude obsahovať aj kaderníctvo, kancelárie, učebne a auditórium.

Digitálny dizajn nemocnice pre domáce zvieratá zverejnený prezidentom Salvádoru, Nayibom Bukelem. Obrázok: Gobierno de Salvador.

Podľa odhadov Bukeleho bude nemocnica schopná zvládnuť 384 konzultácií, viac ako 100 pohotovostí, 64 operácií a 32 röntgenových snímok denne.

To všetko je možné, pretože nárast Bitcoinu zanechal krajine zisk 4 milióny dolárov v bitcoinovom fonde. A to bez toho, aby to malo vplyv na množstvo dostupných BTC. Vzhľadom na vyššie uvedené sa Bukele rozhodol použiť časť svojich ziskov na výstavbu tejto rozsiahlej infraštruktúry.

Kontroverzia Bitcoinu v Salvádore presahuje šteňatá a mačiatka

Odkedy Bukele oznámil, že jeho krajina prijme Bitcoin ako zákonné platidlo, reakcie na celom svete sú veľmi zmiešané.

Na jednej strane významné osobnosti, ako je spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin, a renomované inštitúcie vrátane Svetovej banky, Medzinárodného menového fondu a popredných ratingových agentúr, kritizovali spôsob, akým Bukele zamýšľa implementovať používanie Bitcoinu vo svojej krajine.

Na druhej strane, zástancovia Bitcoinu tvrdia, že prezident je vizionár. Zároveň tlieskajú tomuto kroku na základe predpokladu, že to bude nakoniec pre Bitcoin dobré.

Finančné strategické rozhodnutia môžu rozdeliť krajinu. Ale rovnako ako všetci milujeme šteniatka, tak aj oznámenie o nemocnici pre domácich miláčikov sa nezaobišlo bez kontroverzií.

Byť politikom je ťažká práca.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021, El Salvador Will Use Its Bitcoin Profits to Build a Massive Pet Hospital. [online]. [cit. 2021-10-12]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/el-salvador-president-use-bitcoin-profits-for-massive-pet-hospital/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments