21.5 C
Bratislava
utorok, 3 októbra, 2023
Home Kryptomeny Poplatky ETH raketovo stúpali počas toho, ako sa obchodníci ponáhľali uzatvárať pozície

Poplatky ETH raketovo stúpali počas toho, ako sa obchodníci ponáhľali uzatvárať pozície

Zdá sa, že obchodníci, ktorí sa snažili opustiť pozície využívajúce pákový reťazec, včera dosiahli rekordný nárast cien plynu na báze ETH. Používatelia pritom hlásili, že transakčné poplatky vo výške viac ako 1 000 dolárov sú stále zaseknuté.

Poplatky za Ethereum sa v dôsledku nedávneho poklesu kryptomeny zvýšili na rekordné hodnoty. Zároveň používatelia platili za vykonávanie transakcií viac ako 2 000 gwei.

Spoločnosť Delphi Digital zaoberajúca sa výskumom digitálnych aktív, poznamenala, že sieťové poplatky Etherea oscilovali medzi 1 500 a 1 700 gwei približne jednu hodinu. Bolo to vtedy, keď likvidácie DeFi viedli „vojny medzi likvidátormi a špekulantmi”.

Sieťové poplatky Etherea v čase pádu kryptotrhového trhu: Dune Analytics

V Daily Gwei z 19. mája vývojár ETH ,Anthony Sassano, špekuloval, že poplatkové šialenstvo pravdepodobne vyvolali obchodníci s maržami na reťazci. Tí sa snažia opustiť svoje pákové pozície:

„Cena klesala tak rýchlo, že sa ľudia báli likvidácie svojich pákových pozícií. Boli ochotní zaplatiť čokoľvek, aby mohli svoje pozície ukončiť.”

Chris Weston zo sprostredkovateľskej spoločnosti Pepperstone so sídlom v Melbourne tiež zdôraznil rolu pákového efektu pri krachu a odhadol, že kaskádové výzvy na vyrovnanie marže priniesli likvidáciu v hodnote 9,13 miliárd dolárov na krypto-burzách za 24 hodín.

Sam Trabucco z Alameda Research tiež zaznamenal vysoký vplyv na trhoch s Ethereom. Zároveň kritizoval príbeh, že rally Etherea boli do značnej miery podporované inštitucionálnym spotovým nákupom.

Videl som tonu špekulácií, že zhromaždenia (najmä zhromaždenia ETH) boli málo využívané a riadené spotmi. Preto boli organickejšie” […] Tento príbeh bol veľmi zlý,” uviedol Trabucco.

Kryptomeny zasiahla kríza vysokých poplatkov. CSO spoločnosti CoinShares, Meltem Demirors, tweetovala o jej zaseknutých transakciách napriek tomu, že platila sieťové poplatky vo výške viac ako 1 000 dolárov. 

Niektorým analytikom sa ale podarilo nájsť dieru uprostred raketovo rastúcich poplatkov, pričom Hasu z Paradigmu odhaduje, že investori Etherea by získali „desiatky až stovky miliónov dolárov” v príjmoch z poplatkov, keby boli EIP-1559 a Proof-of-Stake aktívne počas jeho pádu.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Fallout: Ethereum fees skyrocketed as traders raced to unwind leveraged positions. [online]. [cit. 2021-05-20]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/fallout-ethereum-fees-skyrocketed-as-traders-raced-to-unwind-leveraged-positions

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments