Mark Cuban: NFT menia priebeh hry

0
157

Miliardársky investor Mark Cuban sa objavil v nedávnom podcaste s blogom The Defiant v rámci Decentralized Finance (DeFi). V ňom dlho hovoril o tom, ako sa jeho vývoj v oblasti kryptomien v priebehu času vyvíjal s vývojom blockchainových technológií. 

Cuban zarobil veľkú časť svojho majetku počas boomu dot-com na konci 90. rokov a na začiatku rokov 2000. Po tom, čo bol svedkom toho, ako sa internet v tomto období vyvíjal od okrajovej novinky po zmenu paradigmy, vidí podobné dôsledky pre technológiu blockchain.

Cuban v podcaste uviedol: „Inteligentné zmluvy v blockchaine mi pripomínajú začiatky internetu, keď si ľudia uvedomia, že existuje sieťový efekt a že iba s HTML a potom základným JavaScriptom by ste mohli robiť veľa obchodov a vytvárať veľa nových podnikov.“

Jedným z takýchto vývojov blockchainu boli aj Non-Fungible tokens (NFT). Tie sú postavené hlavne na Ethereu (ETH). NFT sú jedinečné a digitálne overiteľné tokeny, ktoré medzi sebou nemožno voľne zameniť.

Stali sa obzvlášť populárnymi vo svete digitálneho umenia, čo umelcom umožňuje tokenizovať digitálne vydania svojich diel. Cuban popísal schopnosť umelcov dostávať za svoju prácu večné odmeňovanie prostredníctvom tokenizácie ako „zmenu hry“ („game changing“).

„Ak ste profesionálny fotograf, mali by ste dávať svoje veci na Rarible (trh NFT),“ povedal Cuban. „Rovnako ako v prípade hudby alebo hudobného videa, namiesto toho, aby boli na YouTube, ich dávajte tam, kde z nich môžete profitovať najviac a pravidelne dostávať peniaze.“ 

V mysli Marka Cubana viedli pojmy ako dostupnosť a jednoduché použitie k rozšírenému používaniu internetu. Podobný prístup povedie k prijatiu blockchainových technológií.

Zdroj:

BEINCRYPTO, 2021. Mark Cuban: NFTs are ‘Game-Changing’. [cit. 2021-02-17]. [online]. Dostupné na: https://beincrypto.com/mark-cuban-nfts-are-game-changing/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here