17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Južná Kórea: Objem kryptomien prevyšuje trh s akciami v krajine

Južná Kórea: Objem kryptomien prevyšuje trh s akciami v krajine

Nárast objemu nastal, keď cena BTC v sobotu stúpla na nové historické maximum, viac ako 61 000 $. 

Objem transakcií na juhokórejskom trhu digitálnej meny v nedeľu krátko prekročil denný priemerný objem transakcií na akciovom trhu v krajine.

Podľa údajov CoinMarketCap predstavoval v nedeľu 24-hodinový kombinovaný objem hlavných krypto-burzových spoločností UPbit, Bithumb, Coinone a Korbit so sídlom v Južnej Kórei viac ako 14,6 miliárd $. 

V piatok to bol približne rovnaký počet: Zhruba 14,5 miliárd $ v Kórejskom indexe akciových cien pre Kóreu (KOSPI) a 10 miliárd $ v Kórejských obchodoch s cennými papiermi (KOSDAQ).

K nárastu objemu došlo, keď cena BTC v sobotu vzrástla na nové historické maximum viac ako 61 000 $. Potom však opäť klesla pod 60 000 $.

Je potrebné poznamenať, že objemy obchodov objavujúce sa na CoinMarketCap nie sú vždy považované za presné z dôvodu prevládania objemovej inflácie. 

Spoločnosť CoinMarketCap zaviedla niekoľko iniciatív na boj s nafúknutými údajmi o objeme. Napriek tomu sú údaje uvádzané v týchto správach vyššie ako údaje zaznamenané na Messari.

Niektoré krypto-burzy v Južnej Kórei za posledný rok zažili svoj podiel regulačných a obchodných problémov.

V auguste zaistili miestne úrady Coinbit, tretiu najväčšiu burzu kryptomien v krajine. Stalo sa tak po obvineniach, že 99% objemu transakcií na burze bolo fingovaných.

Údaje z CoinMarketCap ukazujú, že objem 24-hodinových transakcií spoločnosti Coinbit predstavuje v súčasnosti viac ako 900 miliónov $.

Okrem toho kórejská pobočka hlavnej kryptoburzy Binance uviedla, že zatvorí svoje brány v januári, pričom uviedla klesajúcu likviditu a nízky objem obchodovania svojich obchodných párov BKRW. 

Bithumb, druhá objemovo najväčšia burza v krajine, minulý týždeň oznámila, že bude implementovať nové opatrenia proti praniu špinavých peňazí a Know Your Customer.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Reported volume of top South Korean crypto exchanges surpasses that of the country’s stock market. [online]. [cit. 2021-03-15]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/reported-volume-of-top-south-korean-crypto-exchanges-surpasses-that-of-the-country-s-stock-market

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments