2.2 C
Bratislava
streda, 26 januára, 2022
Home Kryptomeny Generálny riaditeľ JPMorgan: Bitcoin bude regulovaný, či sa vám to páči alebo...

Generálny riaditeľ JPMorgan: Bitcoin bude regulovaný, či sa vám to páči alebo nie

Podľa Jamieho Dimona zo spoločnosti JPMorgan nemá Bitcoin žiadnu „vnútornú hodnotu“ a americkí inšpektori ho musia čoskoro regulovať.

Jamie Dimon zopakoval svoj negatívny postoj k Bitcoinu a povedal, že slúži ako „bláznivé zlato budúcnosti“. Tiež vyslovil názor, že celý priemysel kryptomien bude nevyhnutne zaradený do regulačného rámca.

Bitcoin nemá žiadnu „vnútornú hodnotu“

Generálny riaditeľ spoločnosti JPMorgan Chase & Co., Jamie Dimon, je v každom prípade kritikom kryptomien. Počas nedávneho rozhovoru pre HBO uviedol svoje dôvody, prečo je proti triede aktív.

Dotkol sa horúcej témy o úplnom zákaze Číny na ťažbu a obchodovanie s Bitcoinom. Dimon sa domnieva, že tento krok dokázal, že BTC je nezákonný. Ľudia by ho preto nemali považovať za digitálne zlato:

„Vždy som veril, že sa niekde stane nezákonným, tak ako sa stal nezákonným v Číne. Z tohto dôvodu si myslím, že je to trochu ako zlato pre bláznov.“

Jamie Dimon, Zdroj: Bloomberg

S týmto názorom na zlato a Bitcoin stojí Dimon v opozícii voči mnohým ďalším prominentným menám, ktoré podporovali BTC kvôli jeho podobnosti so žltým kovom, ale aj kvôli niektorým výhodám.

Medzi nich patria Michael Saylor, Steve Wozniak a Chamath Palihapitiya. Všetci sa domnievajú, že Bitcoin je lepším aktívom ako zlato, pretože je známy svojou maximálnou cirkuláciou a digitálnou prítomnosťou.

Generálny riaditeľ JPMorgan takisto vyzval amerických investorov, aby regulovali Bitcoin, pretože sa domnieva, že hlavné využitie vedúceho digitálneho aktíva je nezákonnou činnosťou:

„Áno … Ak ho ľudia používajú na vyhýbanie sa daňovým povinnostiam a obchodovanie so sexom a ransomvérom, bude regulovaný, či sa vám to páči alebo nie. Nie je to teda morálne tvrdenie. Je to faktické vyhlásenie.“

Dimon sa tak zaradil do zoznamu ľudí, ktorí tvrdia, že Bitcoin sa používa predovšetkým na nelegálne transakcie. Táto viera ale nie je úplne správna, pretože početné správy tvrdia, že hotovosť je stále najpoužívanejším spôsobom platby pre kriminálnikov. Blockchain BTC je navyše transparentný, pretože sú na ňom zaznamenané všetky transakcie.

JPMorgan naskočila do rozbehnutého krypto-vlaku

Napriek nepriateľskému postoju voči kryptomenám zo strany generálneho riaditeľa nadnárodnej investičnej banky JPMorgan Chase & Co. nedávno začala poskytovať klientom služby digitálnych aktív.

Koncom júla poznamenala Mary Callahan Erdoes, riaditeľka správy aktív a majetku v inštitúcii, že väčšina používateľov banky považuje Bitcoin za triedu aktív. Poukázala tiež na rastúci dopyt po príležitostiach súvisiacich s kryptom, a preto bude banka napredovať aj týmto smerom.

„Mnoho našich klientov hovorí:„ Toto je trieda aktív a ja chcem investovať.“ Našou úlohou je pomôcť im vložiť peniaze tam, kam chcú.“

Krátko nato najväčšia americká banka umožnila svojim inštitucionálnym klientom prístup k šiestim kryptomenovým fondom. Jeden z nich, nový bitcoinový fond vytvorený digitálnou aktívnou spoločnosťou NYDIG, je k dispozícii iba pre súkromných klientov banky.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. JPMorgan CEO: Bitcoin Is Going to Be Regulated, ‘Whether You Like It or Not’. [online]. [cit. 2021-10-06]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/jpmorgan-ceo-bitcoin-is-going-to-be-regulated-whether-you-like-it-or-not/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments