Dogecoin (DOGE) po vzostupe Bitcoinu dosahuje nové ATH

0
129

Dogecoin sa zotavil na nové historické maximum, keď vzrástol záujem o BTC a celková kapitalizácia krypto-trhu dosiahla 2,19 trilióna USD.

Cena Dogecoinu (DOGE) zaznamenala 13. apríla silnú rally o 36 %. Stanovila nové historické maximum na úrovni 0,0961 USD. 

Najobľúbenejší meme coin na krypto-trhu sa teraz nachádza na užšom zozname kryptomien, ktoré sa v dnešnom opätovnom otvorení po pandémii považujú za možnosť platby.

Údaje zo spoločností Cointelegraph Markets a TradingView ukazujú, že DOGE vzrástol o 36 % z minima 0,07 USD v ranných hodinách 13. apríla na vnútrodenné maximum 0,0961 USD pri objeme obchodovania 5,4 miliardy USD.

Rast ceny DOGE sa stal jedným z najväčších príbehov roku 2021, pretože vplyvní ľudia ako Elon Musk, Snoop Dogg alebo Mark Cuban sú hrdými členmi „dogecoinovej armády“. O tom svedčí veľké množstvo tweetov týkajúcich sa DOGE.

Údaje VORTECS ™ od spoločnosti Cointelegraph Markets Pro začali zisťovať vzrastajúci trend pre DOGE v nedeľu 11. apríla, pred nedávnym zvýšením cien.

VORTECS™ Score (green) vs. DOGE price. Zdroj: Cointelegraph Markets Pro

Ako z vyššie uvedeného grafu vyplýva, skóre VORTECS ™ pre DOGE začalo ukazovať zelené čísla najskôr 8. apríla. Potom dosiahlo najvyššiu hodnotu 67 dňa 10. apríla, na ktorej sa pohybovalo zhruba tri hodiny.

V nedeľu 11. apríla uskutočnilo krátke 30 % rally. VORTECS ™ skóre začalo rýchlo stúpať a 12. apríla a 13. apríla dosiahlo maximum 87, keď DOGE zvýšil svoju hodnotu o ďalších 40 %.

Teraz, keď sa kryptomenám venuje hlavná pozornosť s novými znakmi adopcie, ktoré sa objavujú každý deň, sú projekty ako Dogecoin s veľkou podporou celebrít pripravené na novú vlnu záujmu.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Dogecoin (DOGE) hits a new ATH as Bitcoin bulls try to flip $63K to support. [online]. [cit. 2021-04-14]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/dogecoin-doge-hits-a-new-ath-as-bitcoin-bulls-try-to-flip-63k-to-support

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here