23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Ďalší týždeň a ďalší historický miľník: Bitcoin dosiahol 57 000 $

Ďalší týždeň a ďalší historický miľník: Bitcoin dosiahol 57 000 $

Bitcoin dnes dosiahol maximum 57 000 $, čo je najvyššia cena, aká kedy bola. Ceny altcoinov taktisto stúpajú. Dôvodov jeho rastu je niekoľko:

Jedným zo zrejmých kandidátov je americká firma Business Intelligence MicroStrategy, ktorá včera oznámila, že má v úmysle nakúpiť ďalšie Bitcoiny. Spoločnosť MicroStrategy tak urobila už v minulosti: v decembri predala konvertibilné dlhopisy vo výške 400 miliónov $, ktoré pridala k skupine peňazí použitých na nákup miliárd coinov.

Na čele MicroStrategy je výkonný riaditeľ Michael Saylor. Vedúci predstavitelia priemyslu mu pripísali zásluhy za jeho vplyv na nákup Bitcoinov spoločnosťou Tesla v hodnote 1,5 miliardy $, čo odvtedy prispelo k cenovému nárastu.

Nové maximum všetkých čias pochádza z toho, že kryptomena ťaží z nedávnej vlny „mainstreamingu”.

Minulý týždeň spoločnosť BNY Mellon oznámila, že bude investovať do Bitcoinu pre svojich klientov. Vedúci predstavitelia priemyslu minulý týždeň uviedli, že tento krok zmení spôsob, akým správcovia aktív hodnotia Bitcoin, čím sa jeho cena ešte zvýši v súlade s dlhodobými cenovými predikciami spoločností JPMorgan, Guggenheim a ďalších.

Cug Guggenheim a Scott Minerd uviedli, že dlhodobá cena Bitcoinu môže dosiahnuť 600 000 $ a JPMorgan predpovedal, že môže dosiahnuť 146 000 $.

Neustály cenový rast posledných pár mesiacov teraz posunul trhový strop Bitcoinu na sever od 1 bilióna $. V kryptomene sa trhový strop vzťahuje na celkový počet coinov v obehu vynásobený aktuálnou trhovou cenou každej mince. Celkový trhový strop celého trhu s kryptomenami dosiahol začiatkom januára najskôr 1 trilióna $. Teraz predstavuje 1,7 trilióna $.

Altcoiny, ktoré sú alternatívou k Bitcoinu, si tento týždeň tiež výrazne polepšili.

Cena Etherea, najväčšej alternatívnej kryptomeny oproti Bitcoinu, dnes dosiahla 2 010 $, čo je o 3,81% viac ako včerajších 1 933 $. Týždenná zmena cien kryptomeny Ethereum predstavuje nárast o 9,03%.

Binance Coin teda BNB tento týždeň poskočil a stal sa treťou najväčšou mincou podľa trhového stropu. Jeho cena sa za posledných 24 hodín zvýšila o 15,97% na 298,72 USD. Jeho týždenný nárast cien je 124,58%, čo je najvyššie spomedzi top kryptomien. Včera BNB dosiahol historické maximum, 399 $.

Polkadot, štvrtá najväčšia kryptomena podľa trhového stropu, vzrástol za posledných 24 hodín o 17,15% a za posledný týždeň o 29%. Jeho súčasná cena je 38,12 $. Takisto Cardano (ADA), šiesta najväčšia kryptomena, vyskočila za posledný deň o 15,53% a za posledný týždeň o 14,70% na dnešnú cenu 1,07 USD.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Another Weekend, Another All-Time High: Bitcoin Hits $57k. [cit. 2021-02-21]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/58327/another-weekend-another-all-time-high-bitcoin-hits-57k

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments