23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny CEO spoločnosti Twitter a Square Jack Dorsey: Bitcoin absolútne mení všetko

CEO spoločnosti Twitter a Square Jack Dorsey: Bitcoin absolútne mení všetko

V piatok 4. júna predniesol Jack Dorsey, generálny riaditeľ spoločností Twitter a Square, niekoľko zaujímavých komentárov k Bitcoinu a jeho záväzku k nemu na konferencii Bitcoin 2021. Tá sa konala v Miami 4.-5. júna.

Tu je niekoľko najdôležitejších bodov z rozhovoru Dorseyho s Alexom Gladsteinom,hlavným stratégom v Nadácii pre ľudské práva, na stretnutí s názvom „Baking the Unbanked”:

  • Bitcoin absolútne všetko mení.
  • Nemyslím si, že v mojom živote je niečo dôležitejšie, na čom by som mal pracovať.” 
  • „ Čokoľvek môžu moje spoločnosti urobiť, aby bol Bitcoin prístupný pre všetkých, strávim na to zvyšok svojho života … Keby som nebol v Square alebo v Twitteri, pracoval by som na Bitcoine … Keby to potrebovalo viac pomoci ako Square alebo Twitter, nechal by som ich a venoval sa jemu… Ale verím, že obe spoločnosti majú svoju úlohu.
  • Nemyslím si, že na celom svete existuje nieč, čo by ľuďom dávalo viac slobody...”
  • Nepotrebujeme finančné inštitúcie, ktoré dnes máme … Máme jednu, ktorá prosperuje, ktorá je zdravá, vlastní a riadi ju komunita, ktorá má tento neuveriteľný a úžasný konsenzus, ktorý vždy časom  dokáže, že robíte správnu vec. Je ušľachtilý a je tak vzácny a tak jedinečný. Čokoľvek, čo môžeme urobiť, aby sme to postavili a chránili, musíme urobiť.”

V piatok Dorsey tiež tweetoval o zámere Square vyrobiť hardvérovú peňaženku pre Bitcoin:

Podľa Bloomberg sa 16. mája 2018 Dorsey, ktorý je zároveň výkonným riaditeľom spoločnosti Twitter, na konferencii Consensus 2018 v New Yorku podelil o svoju vieru v Bitcoin s davom krypto nadšencov:

Internet si zaslúži vlastnú menu; a aj ju bude mať. Neviem, či to bude Bitcoin alebo nie, ale dúfam, že bude.” 

Poskytovateľ platobných riešení  Square  bol založený vo februári 2009. Tromi spoluzakladateľmi sú Jack Dorsey (ktorý je tiež predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom spoločnosti), Jim McKelvey a Tristan O’Tierney.

Spoločnosť Square Crypto, ktorá bola uvedená na trh v marci 2019, bola „navrhnutá na posilnenie ekosystému Bitcoinu“, ako  vysvetlil produktový manažér  Steve Lee už v júli 2019:

Nedávno sa spoločnosti Square Crypto a ARK Investment Management, LLC  (alias „ARK“ alebo „ARK Invest“), ktoré založila a vedie Cathie Wood, spojili a vytvorili informačný dokument  (alebo „memo”, ako to radšej nazývajú. ) s názvom Bitcoin je kľúčom k bohatej budúcnosti čistej energie. 

Dňa 21. apríla spoločnosť Square Crypto vysvetlila na Twitteri hlavné myšlienky tohto článku:

Spoločnosť Square Crypto uviedla:

„ Slnečná energia a vietor vyrábajú lacnejšiu energiu ako fosílne palivá. Tým by sa mali stať všadeprítomnými, ale brzdí ich zjavná chyba: keď je nízky dopyt, produkujú príliš veľa energie a naopak keď je vysoký dopyt, produkujú nedostatok energie. Mohli by to vyriešiť batérie, ale tie nie sú dostatočne ekonomické.

Tento problém je možné vyriešiť pomocou ekosystému, v ktorom solárna/veterná energia, batérie a ťažba Bitcoinu koexistujú a vytvárajú zelenú sieť, ktorá funguje takmer výlučne na obnoviteľnú energiu. Je to nielen uskutočniteľné, ale aj bez toho, aby bola ohrozená ziskovosť tohoto odvetvia.”

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Twitter and Square CEO Jack Dorsey: ‘Bitcoin Absolutely Changes Everything‘. [online]. [cit. 2021-06-06]. Dostupné na: https://www.cryptoglobe.com/latest/2021/06/twitter-and-square-ceo-jack-dorsey-bitcoin-absolutely-changes-everything/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments