23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Cardano patrí teraz medzi top 3 kryptomeny

Cardano patrí teraz medzi top 3 kryptomeny

Cardano prudko stúpa. Má pred sebou ešte dlhú cestu, aby prekonala svoje rekordné maximum. Avšak za 24 hodín jej cena stúpla o 27%.

Platforma Cardano získala 26. februára novú vlnu optimizmu a objemu nákupu, vďaka čomu sa jej cena posunula na nové historické maximum 1,29 USD. čo z trhovej kapitalizácie z tejto kryptomeny urobilo tretiu priečku.

Údaje zo spoločností Cointelegraph Markets a TradingView ukazujú, že ADA vzrástla o 27% z minima 0,98 USD počas prvých obchodných hodín 26. februára na svoje nové maximum 1,29 USD pri rekordnom objeme obchodovania.

Hybná sila projektu sa budovala počas celého mesiaca február po integrácii aktualizácie Mary na testnet od Cardano dňa 3. februára. 

Aktualizácia umožňuje funkčnosť inteligentných kontraktov a pomáha transformovať blockchain na multiasetovú sieť podobnú Ethereu.

Posledný rast ceny súvisel so zverejneným tweetom zakladateľa spoločnosti Cardano, Charlesa Hoskinsona. Ten naznačuje, že Mary bude v sieti mainstream naživo dňa 1. marca.

ADA po oznámení krátko vystúpila na 1,17 USD predtým, ako bola 25. februára pod tlakom širšieho trhu s kryptomenami, ktorý ju tlačil späť pod úroveň 1,00 USD.

Potom sa objem obchodovania ADA prudko zvýšil na nový rekord, 12,8 miliárd $. To jej pomohlo zdvihnúť sa na nové historické maximum. 

Otvorený záujem o futures na ADA tiež vzrástol na 580 miliónov $, čím prekonal Litecoin (LTC) a stal sa tak tretím najväčším trhom s derivátmi.

Podľa údajov z Cointelegraph Markets Pro sú trhové podmienky pre Cardano už nejaký čas priaznivé.

Funkcia inteligentného kontraktu je kľúčovým komponentom aktualizácie Mary a očakáva sa, že prinesie novú éru funkčnosti pre ekosystém Cardano. 

Po integrácii budú môcť decentralizované finančné aplikácie fungovať v sieti a poskytnúť útočisko pre používateľov snažiacich sa uniknúť vysokým poplatkom v sieti Ethereum.

Zdroj:

COINTELEGRAPH, 2021. Cardano is now a top-three cryptocurrency as ADA price soars 27% in 24 hours. [cit. 2021-02-27]. [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/cardano-is-now-a-top-three-cryptocurrency-as-ada-price-soars-27-in-24-hours

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments