23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Komodity Bitcoin stúpol na moment opäť nad 55 000 USD

Bitcoin stúpol na moment opäť nad 55 000 USD

Bitcoin sa včera opäť dostal nad hranicu 55 000 USD. Tento fakt potvrdzuje aj rastúci záujem inštitucionálnych investorov o kryptomeny vo všeobecnosti. Väčšina ľudí očakáva, že nové stimuly USA podporia finančné trhy. To by malo pozitívny vplyv na kryptoaktíva.

Zlatý bod týždňa pre Bitcoin

Hongkong, 10. marca – Podľa informácií agentúry TASR stúpla cena Bitcoinu uprostred týždňa nad 55 000 USD (46.241,80 €), hoci len na chvíľu. Dôvodom bolo predovšetkým zvýšenie rizikového apetítu investorov. Neskôr sa však karta obrátila a Bitcoin o svoje zisky prišiel.

Táto najznámejšia a najväčšia kryptomena sa v stredu okolo poludnia obchodovala v Hongkongu so stratou 2,1 % okolo 53.500 USD. No v porovnaní so začiatkom týždňa sa stále pohybuje v kladných číslach. Postupne sa tak zotavuje z oslabovania na konci februára.

Analytik firmy Pepperstone Group, Chris Weston, tvrdí: „Vôbec by ma neprekvapilo, ak by cena atakovala februárový rekord 58.350 USD.

Záujem investorov rastie

Hlavným dôvodom rastu kryptomien je najmä rastúci záujem investorov. Okrem toho sa do veľkej miery na tomto trende podieľajú aj nové stimuly v USA, ktoré podporujú finančné trhy.

Dôležité je tiež podotknúť, že trhová kapitalizácia Bitcoinu v utorok 9. 3. druhýkrát prekonala hranicu 1 bilión USD. Z časového horizontu sa jej to prvýkrát podarilo 19. februára a trvalo niekoľko dní. Neskôr kapitalizácia opäť klesla pod túto úroveň.

Záver

Jedno je isté. Bitcoin má za sebou prudké posilňovanie, keď si od začiatku roka polepšil o viac než 80 % a počas uplynulých 12 mesiacov o 570 %. Stalo sa tak aj napriek faktu, že sa táto kryptomena aktuálne pohybuje pod rekordným maximom 58 332,35 USD.

Zdroj:

TERAZ.SK, 2021. Bitcoin sa nakrátko opäť dostal nad 55 000 USD. [online]. [cit. 2021-03-10]. Dostupné na: https://www.teraz.sk/ekonomika/bitcoin-sa-nakratko-opat-dostal-nad-5/533750-clanok.html

Ivana Kubincová
Ahoj, moje meno je Ivana a medzi moje záľuby patrí písanie a jazyková korektúra článkov o kryptomenách, čomu sa aktívne venujem od roku 2019. Okrem toho sú pre mňa jazyky tiež tým, čo ma napĺňa. Momentálne študujem na Univerzite Komenského odbor prekladateľstvo a tlmočníctvo, kde sa bližšie venujem germanistike, nederlandistike a škandinavistike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments