Aplikácia Signal začala prijímať dary v 12 kryptomenách vrátane BTC a ETH

0
154

Používatelia aplikácie Signal, ktorá slúži na odosielanie šifrovaných správ môžu teraz projekt podporovať pomocou kryptomien.

Spoločnosť Signal v pondelok oficiálne oznámila, že platforma začala prijímať dary v kryptomenách ako formu podpory pre Signal Technology Foundation, neziskovú organizáciu stojacu za aplikáciou. 

„Ako nezisková organizácia sme závislí od vašej podpory“, napísal Signal.

Dary v kryptomene sú teraz súčasťou sekcie „Darovanie“ spoločnosti Signal na jej oficiálnych webových stránkach.

Signal akceptuje 12 kryptomien. Medzi nimi je Bitcoin, Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), Bitcoin Cash, Goldy Dollar (GUSD) Stablecoin, BAT, Zcash (ZEC) a Chainlink (LINK). 

Signal je služba pre zasielanie správ s komplexným šifrovaním. 

Nadáciu Signal Technology Foundation založil vo februári 2018 spoluzakladateľ spoločnosti WhatsApp, Brian Acton. Ten v roku 2017 opustil spoločnosti WhatsApp a Facebook, aby vytvorili spoločnosť Signal.

V januári 2021 tvrdil zakladateľ platformy, Casey Newton, že Signal testuje platobné funkcie pomocou Bitcoinom podporovanej platformy, Stellar. Tá je založená na ochrane súkromia MobileCoin. Taktiež poznamenal, že generálny riaditeľ spoločnosti Signal, Moxie Marlinspike, vystupuje aj ako poradca projektu MobileCoin.

Zdroj:

CRYPTOPOTATO, 2021. Signal encrypted messenger now accepts donations in Bitcoin. [online]. [cit. 2021-03-16]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/signal-encrypted-messenger-enables-donations-in-bitcoin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here