-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Aktuálny líder volieb: New York City sa stane centrom Bitcoinu

Aktuálny líder volieb: New York City sa stane centrom Bitcoinu

Obľúbený kandidát na nového starostu New Yorku sľúbil, že z neho urobí lepšie miesto na život vrátane toho, že sa stane „bitcoinovým centrom”.

Počet amerických starostov, či už súčasných alebo kandidujúcich, ktorí podporujú Bitcoin, neustále rastie. Po Francisovi Suarezovi, sľúbil nádejný budúci starosta New Yorku, Eric Adams, že NYC sa v priebehu roka zmení vrátane toho, že sa stane „centrom BTC”.

Presunie sa BTC do NYC?

Demokrat Eric Adams je polarizujúcou osobnosťou, ktorá sa dokázala vo voľbách presadiť prostredníctvom dobre zaužívanej stratégie získaním podpory od afrických a latinskoamerických voličov spolu s odbormi.

Aj keď pre zhruba 70 % voličov nebol ich prvou voľbou, nový a kontroverzný systém hlasovania v meste ho posunul v rebríčku na prvé miesto. Posledné prieskumy verejnej mienky preukázali náskok pred Mayou Wiley o viac ako 75 000 hlasov.

Okrem toho, že zverejňuje obvyklé politické prísľuby o znížení kriminality a vytváraní nových pracovných miest, načrtol aj trochu neočakávanú stratégiu. Tá, ako verí, vráti jednému z najdôležitejších miest sveta ekonomickú prosperitu.

Počas nedávneho prejavu hovoril o svojich zámeroch urobiť z New Yorku technologické centrum. Dokonca v krátkosti spomenul najväčšiu kryptomenu, Bitcoin.

„Sľubujem, že za jeden rok uvidíte úplne iné mesto. Staneme sa centrom prírodných vied, kybernetickej bezpečnosti, autonómnych automobilov, dronov, bitcoinovým centrom.”

New York City. Zdroj: LovelyPlanet

CEO Microstrategy, Michael Saylor, na seba nenechal dlho čakať. Vyjadril sa so slovami: „Bitcoin je nádejou New Yorku.”

Starosta si Miami razí cestu

Mesiace predtým, ako Adams hovoril o Bitcoine, vyjadril ako prvý podporu tomuto aktívu ďalší starosta veľkého amerického mesta. Francis Suarez, starosta Miami, uviedol, že bol otvorený investovaniu 1 % rezerv štátnej pokladnice do BTC.

Odvtedy opätovne potvrdil svoj postoj, čo naznačuje, že je držiteľom Bitcoinu a Etherea. Prilákal tiež najväčšiu svetovú bitcoinovú konferenciu do Miami, kde ešte raz pred všetkými vyzdvihol najväčšiu kryptomenu.

Najnovšie sa Suarez snažil nalákať minerov BTC na presídlenie do jeho mesta a sľúbil im stimuly ako napr. lacnú jadrovú energiu.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. New York City to Become the ‘Center of Bitcoins,’ Promised Mayoral Front Runner. [online]. [cit. 2021-06-26]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/new-york-city-to-become-the-center-of-bitcoins-promised-mayoral-front-runner/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments