23.3 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny 5 kryptomien súčasnosti s najväčším potenciálom

5 kryptomien súčasnosti s najväčším potenciálom

Bitcoin je v súčasnosti najpopulárnejšou kryptomenou na trhu, ale v žiadnom prípade to nie je vaša jediná investičná možnosť. Ak investujete do kryptomeny prvýkrát alebo sa snažíte rozšíriť svoje portfólio, mali by ste pochopiť zložitosť obchodovania s altcoinmi a dozvedieť sa viac o niektorých dôležitých kryptomenách, ktoré by potenciálne mohli viesť k obrovským výnosom.

Aké sú teda najlepšie kryptomeny, do ktorých sa dá investovať, okrem Bitcoinu? Ktoré ďalšie z nich patriace medzi najdôležitejšie môžu popri Bitcoine generovať veľké výnosy? V tomto článku sa chystáme identifikovať 5 najvýznamnejších kryptomien súčasnosti, ktoré majú predikciu rásť:

1. Ethereum (ETH)
2. Litecoin (LTC)
3. Binance Coin
4. Polkadot (DOT)
5. Chainlink

1. Ethereum (ETH)

Alternatívou číslo jeden k bitcoinu je Ethereum, ktoré je z hľadiska trhového stropu na druhom mieste za ním. Ethereum vzniklo v roku 2015 nielen preto, aby slúžilo ako digitálna hotovosť, ale aj ako decentralizovaná platforma, ktorá podporuje decentralizované aplikácie (dApps) a inteligentné zmluvy. Nie je prekvapením, že Ethereum získalo podporu významných finančných organizácií. Ethereum podporuje webové služby Amazon, Microsoft Azure a dokonca pomohlo uviesť na trh digitálnu mincu spoločnosti JP Morgan. Či už sa rozhodnete s ním obchodovať alebo z dlhodobého hľadiska doň investovať, dobrou správou je, že podľa niektorých cenových predpovedí by sa ETH mohlo v nasledujúcich rokoch tešiť stabilnému rastu.

2. Litecoin (LTC)

Litecoin patrí k základným etablovaným hráčom v krypto-priestore, ktorý sa často označuje ako striebro k zlatu. Je určite jednou z najdôležitejších kryptomien, ktoré treba brať do úvahy, okrem Bitcoinu. Technicky mu je veľmi podobný, pretože umožňuje cezhraničné platby a slúži ako digitálna hotovosť. Aj keď je Litecoin v mnohých ohľadoch podobný Bitcoinu, má vyššiu mieru generovania blokov, a preto ponúka rýchlejší čas na potvrdenie transakcie. Na trh bol uvedený v roku 2011. Vytvoril ho Charlie Lee, absolvent MIT a bývalý inžinier spoločnosti Google. Od januára 2021 mal Litecoin trhový strop 10,1 miliárd dolárov a hodnotu 153,88 dolárov za token, čo z neho robí šiestu najväčšiu kryptomenu na svete.

3. Binance Coin (BNB)

Binance Coin môže byť takisto vhodnou alternatívou Bitcoinu, pretože je to úžitková kryptomena, ktorá funguje ako spôsob platby za poplatky spojené s obchodovaním na burze Binance, jednej z najväčších búrz kryptomeny na svete. Binance Coin umožňuje používateľom rýchlo a bezpečne obchodovať so všetkými druhmi kryptomien. Za zmienku stojí, že Binance Coin bol uvedený na trh v roku 2017. Mince boli pôvodne vydané ako tokeny ERC-20 v sieti Ethereum, ale v roku 2019 boli presunuté do hlavnej siete, Binance Chain.

4. Polkadot (DOT)

Polkadot je jedinečná kryptomena, ktorá je zameraná na zabezpečenie interoperability medzi ostatnými peňaženkami. Jej protokol je navrhnutý na pripojenie oprávnených a nepovolených blockchainov, tak aby systémy mohli spolupracovať pod jednou strechou. Polkadot vytvoril Gavin Wood, ďalší člen hlavných zakladateľov projektu Ethereum, ktorý mal rozdielne názory na budúcnosť projektu. Od januára 2021 má Polkadot trhovú kapitalizáciu 11,2 miliárd dolárov a jeden DOT sa obchoduje za 12,54 dolárov. Zaujímavosťou je vytvorenie platformy Polkastarter, ktorá slúži ako decentralizovaný štartovací panel crowdfundingu pre nadchádzajúce krypto-projekty s cieľom zvýšiť kapitál a vybudovať špecializovanú komunitu.

5. Chainlink

Chainlink je decentralizovaná sieť Oracle, ktorá preklenuje priepasť medzi inteligentnými kontraktmi, ako sú napríklad zmluvy o Ethereu a údajmi mimo nich. Decentralizované reťazce spoločnosti Chainlink umožňujú inteligentným zmluvám komunikovať s externými údajmi, aby bolo možné zmluvy uzatvárať na základe údajov, ku ktorým sa samotné Ethereum nemôže pripojiť. Chainlink vyvinul Sergey Nazarov spolu so Stevom Ellisom. Od januára 2021 dosahuje trhová kapitalizácia spoločnosti Chainlink 8,6 miliárd dolárov a hodnota jedného LINKu je 21,53 dolárov.

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments