20.9 C
Bratislava
štvrtok, 8 júna, 2023
Home Kryptomeny Výkonný riaditeľ spoločnosti Morgan Creek: Bitcoin by sa mohol obchodovať za 250...

Výkonný riaditeľ spoločnosti Morgan Creek: Bitcoin by sa mohol obchodovať za 250 000 dolárov do piatich rokov

Mark Yusko, generálny riaditeľ spoločnosti Morgan Creek Capital Management predpovedal, že Bitcoin bude v peňažnej hodnote čoskoro konkurovať zlatu.

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Morgan Creek Capital Management verí, že Bitcoin by mohol v budúcom trhovom cykle dosiahnuť dnešnú trhovú kapitalizáciu zlata. Mohol by sa obchodovať za viac ako 200 000 dolárov.

Mark Yusko účinkoval v programe „Trading Nation” na spravodajskej platforme CNBC 9. mája. Počas neho porovnal rýchle prijatie bitcoinu s rastom spoločností FAANG – Facebook, Apple, Amazon, Netflix a Google.

„Toto je sieť a siete rastú exponenciálnym spôsobom. Toto je najrýchlejšia sieť v histórii, ktorá dosiahla trhovú hodnotu bilión dolárov, pričom spoločnostiam FAANG to trvalo 15 až 20 rokov, v závislosti od toho, na ktorú sa pozriete.”

Yuskova cenová predikcia je založená na jeho predpoklade, že Bitcoin bude hodnotou konkurovať zlatu. Tento koncept odvodený zo zlatého štandardu, kde mena alebo fiat krajiny má hodnotu priamo spojenú so zlatom. Yusko uviedol: „Ak peňažná hodnota zlata predstavuje 4 bilióny dolárov, potom by sa digitálne zlato malo pohybovať smerom k tejto sume.”

Keďže sa BTC rovná necelým 59 000 dolárom a jeho trhová hodnota v čase písania tohto článku predstavovala zhruba 1,1 bilióna dolárov, Yuskova predpoveď naznačuje, že Bitcoin by sa v budúcnosti mohol obchodovať za minimálne 235 000 dolárov.

Investičný manažér predpovedal, že BTC sa stane základným protokolom virtuálneho udržania hodnoty. Zároveň túto kryptomenu prirovnáva k protokolu Transmission Control Protocol/Internet Protocol alebo TCP / IP. Je to štandardný protokol umožňujúci počítačom pripájať sa a zdieľať dáta cez internet.

Na otázku o ďalších protokoloch alebo kryptomenách, ako sú Ethereum, Litecoin a Dogecoin, ktoré za posledných pár dní dosiahli svoje historické maximá, uviedol, že existuje priestor aj pre ďalšie. Yusko, ktorý nie je fanúšikom DOGE, dodal:

„Existujú tisíce mincí a DOGE je kategórii tých naozaj zbytočných. Sú to iba tokeny, ktoré nemajú žiadnu podkladovú hodnotu alebo využitie a nakoniec zmiznú.”

V čase písania tohto článku sa Bitcoin pohyboval okolo  58 900 dolárov. Ethereum bolo na historickom maxime, nad 4 100 dolárov. 

ZDROJ:

COINTELEGRAPH, 2021. Ethereum continues wild run, ETH price breaks $4,000 for the first time. [online]. [cit. 2021-05-10]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/btc-could-trade-for-250k-within-five-years-morgan-creek-capital-ceo

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments