-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Tretí najbohatší muž Mexika: Bitcoin by mal byť v každom portfóliu

Tretí najbohatší muž Mexika: Bitcoin by mal byť v každom portfóliu

Ricardo Salinas Pliego považuje Bitcoinc za aktívum, ktoré by malo byť v každom investičnom portfóliu. On sám už svoju zásobu má.

Zdá sa, že príchod kríža smrti nevystrašil ani Michaela Saylora, ktorý nakúpil BTC za 500 miliónov dolárov práve v čase formovania tohoto desivého modelu. Ale nie je jediný, kto v neho verí. Ricardo Salinas Pliego, tretí najbohatší muž v Mexiku, tiež tvrdí, že Bitcoin je vynikajúca investícia.

Ricardo Salinas Pliego počas rozhovoru s riaditeľom spoločnosti Blockchain Land, Josém Rodríguezom, ubezpečil, že Bitcoin je rovnako solídna investícia ako zlato. Vysvetlil, že debata o jeho podstate nie je pre tých, ktorí poznajú jeho vlastnosti, taká kľúčová. 

„Podľa môjho názoru sú všetky výhody, ktoré BTC má, dostatočné na to, aby sa stal zlatom moderného sveta… Nemá zmysel diskutovať o tom, či ide o menu, alebo nie,” uviedol Salinas.

Bitcoinov bude iba 21 miliónov – to je kľúčom k úspechu

Ricardo Salinas tvrdí, že skutočnosť, že Bitcoinov je len obmedzené množstvo, ľahko sa prepravujú a majú extrémnu medzinárodnú likviditu, je pádnym dôvodom na to, aby ste pri budovaní investičného portfólia brali naň ohľad.

Salinas v skutočnosti vysvetľuje, že z jeho pohľadu by mal každý investor vlastniť BTC:

„Bitcoin je aktívum s medzinárodnou hodnotou, s ktorým sa na celom svete obchoduje s obrovskou likviditou. Z tohto dôvodu by nemal chýbať v akomkoľvek portfóliu.”

Ricardo Salinas je významný bitcoinový rečník. Bol jedným z prvých latinskoamerických podnikateľov, ktorí hovorili o kryptomenách a podporovali ich na sociálnych sieťach. Takisto prezradil, že 10 % jeho portfólia likvidných investícií bolo držaných v BTC. Vzhľadom na jeho bohatstvo to zjavne nie je maličkosť.

Ale čo altcoiny?

Zatiaľ sa ale zdá, že vzťah Salinasa k Bitcoinu nepripúšťa konkurenciu. Na otázku o potenciáli Etherea a ďalších altcoinov bol Salinas presvedčený, že nemôžu prekonať BTC.

Pokiaľ ide o Ethereum, vysvetlil, že jeho slabosť spočíva v jeho inflačnej povahe.

„Kľúčom ku všetkému je nedostatok BTC, nakoľko je ho iba obmedzené množstvo, a to 21 miliónov. Preto spomínam Ethereum, pretože pokiaľ nebude mať konečné množstvo, neuverím mu, pretože môžu ťažiť stále viac a majetok sa znehodnocuje.”

Otázka inflačného riešenia niektorých mien má pre Ricarda Salinasa osobitný význam. Vlády Latinskej Ameriky zneužili moc na umelé vydávanie peňazí. To z dlhodobého hľadiska znížilo kúpnu silu obyvateľov.

„Svoju profesionálnu kariéru som začal v roku 1981. Vtedy bolo mexické pesos v pomere 20 ku 1 doláru. Dnes sme naopak na úrovni 20 000 voči doláru. A to je tu v Mexiku. Ak sa na to pozrieme vo Venezuele, Argentíne alebo Zimbabwe, hodnota sa úplne stratila.”

Bitcoin je globálne a konečné aktívum. Je bezpečný pred manipuláciou zo strany akejkoľvek vlády, skupiny vývojárov alebo centralizácie mocenských subjektov.

Ale vždy existuje malý priestor pre ďalšie projekty. Salinas uviedol, že Monero a Zcash sú zaujímavé kvôli súkromiu, ktoré ponúkajú.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Bitcoin Should Be in Every Portfolio, Says Mexico’s Third Richest Man. [online]. [cit. 2021-06-22]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/bitcoin-should-be-in-every-portfolio-says-mexico-third-richest-man/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments