-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny SoftBank investuje 200 miliónov dolárov do najväčšej brazílskej kryptomenovej burzy

SoftBank investuje 200 miliónov dolárov do najväčšej brazílskej kryptomenovej burzy

Japonský bankový magnát SoftBank investoval 200 miliónov dolárov do jednej z najväčších kryptomenových búrz v Latinskej Amerike.

Mercado Bitcoin, najväčšia krypto-burza v Brazílii, získala investíciu vo výške 200 miliónov dolárov od japonskej nadnárodnej konglomerátnej holdingovej spoločnosti Softbank Group Corp. do nedávno ukončeného financovania série B.

Najväčšie financovanie série B v Latinskej Amerike

Podľa štvrtkovej správy uskutočnila SoftBank túto investíciu prostredníctvom svojho fondu pre Južnú Ameriku. Robert Dagnoni, výkonný predseda a generálny riaditeľ spoločnosti 2TM, materskej spoločnosti Mercado Bitcoin, poznamenal: „Krok významnej banky predstavuje najväčšie kolo financovania série B v Latinskej Amerike a jej najväčšiu investíciu do latinskoamerickej krypto-firmy.”

Mercado Bitcoin má v úmysle použiť nový kapitál na rozšírenie svojej ponuky mimo hraníc trhu Latinskej Ameriky, rozšírenie svojich operácií a investovanie do potrebnej infraštruktúry, ktorá jej pomôže uspokojiť rastúci dopyt po kryptomenových službách v krajine.

Dagnoni povedal: „Platforma je celkom integrovaná. Teda je veľmi dôležitý dozor pri uvoľňovaní sily inštitucionálneho trhu. Tiež sledujeme regionálne expanzie v Latinskej Amerike a expanzie prostredníctvom fúzií a akvizícií.”

Najnovšia investícia prináša ocenenie spoločnosti 2TM na 2,1 miliardy dolárov. To z nej robí druhú najväčšiu spoločnosť s kryptomenami v Latinskej Amerike.

Financovanie prišlo v čase, keď Mercado Bitcoin zažilo pôsobivú prvú polovicu roka. Obchodná platforma uzrela svetlo sveta v roku 2013 a odvtedy výrazne rastie.

Spoločnosť poznamenala, že v období od januára do mája 2021 sa na využívanie jej služieb prihlásilo zhruba 700 000 nových zákazníkov. Vďaka tomuto nárastu sa zvýšili klientska základňa až na 2,8 milióna. To predstavuje približne viac ako 70 % všetkých individuálnych investorov na brazílskej burze cenných papierov.

Burza tiež odhalila, že jej zobchodovaný objem za prvých päť mesiacov tohto roka vzrástol na 5 miliárd dolárov. To je podstatne viac ako celkový objem, ktorý bol zaznamenaný za prvých 7 rokov dokopy.

Pozitívny vývoj pre krypto

Vývoj je pozitívny, pretože financovanie prichádza v čase, keď je krypto-trh nasýtený strachom a neistotou uprostred rôznych regulačných zákrokov, najmä v Číne.

Od mája sa z odvetvia stratili miliardy dolárov, pretože Bitcoin zaznamenal výrazné likvidácie. Správy potvrdili, že prepad spôsobil strach, vrátane nových obáv Elona Muska z energetickej spotreby Bitcoinu a príliš veľa pozícií využívajúcich pákový efekt.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. SoftBank Invests $200 Million in Brazil’s Largest Cryptocurrency Exchange. [online]. [cit. 2021-07-02]. Dostupné na https://cryptopotato.com/softbank-invests-200-million-in-brazils-largest-cryptocurrency-exchange/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments