-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny Indonézska centrálna banka zakazuje používanie kryptomien na vykonávanie transakcií

Indonézska centrálna banka zakazuje používanie kryptomien na vykonávanie transakcií

Centrálna banka vyzvala všetkých poskytovateľov finančných služieb v krajine, aby prestali prijímať kryptomeny ako platobný prostriedok od svojich klientov.

Napriek masívnym vlnám adopcií kryptomien v posledných mesiacoch sa indonézske úrady rozhodli, že s touto rozvíjajúcou sa triedou aktív nechcú mať nič spoločné.

Podľa nedávnej správy guvernér indonézskej centrálnej banky, Perry Warjiyo, tvrdil, že používanie kryptomien ako platobnej metódy v krajine sa už nebude tolerovať.

Warjiyo vystúpil na utorkovom virtuálnom seminári. Počas neho vyzval všetkých poskytovateľov finančných služieb, aby prestali akceptovať kryptomeny ako platobný prostriedok od svojich klientov.

Poznamenal, že obmedzenie používania virtuálnych mien na uskutočňovanie platieb nie je úplne novým konceptom, pretože vychádza z už existujúcich zákonov.

Perry Warjiyo o kryptomenách: „[Kryptomeny] nie sú podľa ústavy, zákona Indonézskej banky ani zákona o mene legitímnym platobným nástrojom.”

Aby sa zabezpečilo, že indonézski poskytovatelia finančných služieb a spracovatelia platieb budú dodržiavať novú politiku, Warjiyo dodal, že Indonézska banka poverí terénnych inšpektorov, aby skontrolovali činnosť týchto inštitúcií.

Možný projekt CBDC

Aj keď Indonézska banka nie je spokojná s povolením používania kryptomien v krajine pre ich extrémnu mieru volatility a veľmi malú reguláciu, má záujem na vytvorení digitálnej meny Centrálnej banky (CBDC).

Banka údajne navrhla, že bude vydávať svoju digitálnu rupiu, aby pomohla „sledovať ekonomické podmienky a kontext digitalizácie, ktoré sú posúvané Indonézskou bankou”.

Vytvorenie digitálnej meny umožní centrálnej banke úplnú kontrolu nad jej výkonom a vytvorí pre ňu jasné nariadenia.

Masívny zásah proti krypto

Okrem tohto nového vývoja v Indonézii čelí celé odvetvie kryptomien mnohým regulačným kontrolám zo strany finančných regulátorov na celom svete.

Obchodovanie s kryptomenami bolo zakázané v niekoľkých krajinách. Stalo sa tak napr. v Nigérii, pričom posledné regulačné nariadenia pochádzajú z Číny.

V máji táto ázijská krajina zopakovala, že stále zakazuje poskytovateľom finančných služieb spracovávať krypto-transakcie. Okrem toho nedávno zintenzívnila svoje nepriateľské útoky proti kryptomenám blokovaním účtov mnohých krypto-influencerov na sociálnych sieťach.

Zdroj: 

CRYPTOPOTATO, 2021. Indonesia’s Central Bank Bans the Use of Cryptocurrencies for Payments. [online]. [cit. 2021-06-17]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/indonesias-central-bank-bans-the-use-of-cryptocurrencies-for-payments/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments