17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Kryptomeny Ethereum sa za 24 hodín dostal na svoju maximálnu hodnotu 1500 dolárov

Ethereum sa za 24 hodín dostal na svoju maximálnu hodnotu 1500 dolárov

Hodnota kryptomeny Ethereum sa za 24 hodín zvýšila o 14% a prekročila tak svoju najvyššiu hodnotu v histórii – 1500 dolárov.

Čo je to Ethereum?

Prvýkrát popísaný v dokumente z roku 2013 programátora Vitalika Buterina, je Ethereum (ETH) platforma pre kryptomenu a blockchain, ktorá umožňuje vývojárom vytvárať programy a spúšťať inteligentné zmluvy pomocou svojho rodného jazyka. Môže sa teda na naň pozerať ako na virtuálny počítač, ktorého prostriedky sa platia pomocou ETH. V roku 2020 začalo Ethereum prechod na Ethereum 2.0, v ktorom je jeho mechanizmus konsenzu o dôkaze práce nahradený modelom proof-of-stake. Cieľom aktualizácie je zvýšiť škálovateľnosť a bezpečnosť Etherea.

Ethereum, ako druhá najväčšia kryptomena s trhovým stropom po Bitcoine, má teraz hodnotu viac ako 170 miliárd dolárov. Objemy obchodovania na decentralizovaných burzách tiež znamenali, že ETH počas mesiaca takmer zdvojnásobil dennú prevedenú hodnotu (viac ako 19 miliárd dolárov) na BTC.

Decentralizované financovanie, sada aplikácií, ktoré umožňujú používateľom obchodovať a požičiavať bez bánk alebo sprostredkovateľov, je hlavnou hnacou silou rastu Ethereového blockchainu. Podľa nového záznamu DeFi Pulse je hodnota viac ako 28 miliárd dolárov uzamknutá do protokolov DeFi založených na Ethereu. Ethereum a DeFi sa od začiatku roka 2021 zatiaľ pohybujú v rovnakom smere: nahor.

Zdroj:

Decrypt, 2021. Ethereum Price Breaks Through $1,500 for New All-time High [online]. Dostupné na:  https://decrypt.co/56373/ethereum-price-breaks-through-1500-for-new-all-time-high [cit. 2021-02-03]

Cointelegraph, 2021. Ethereum price hits a $1,500 all-time high as ETH options and DeFi heat up [online]. Dostupné na: https://cointelegraph.com/news/ethereum-price-hits-a-1-500-all-time-high-as-eth-options-and-defi-heat-up [cit. 2021-02-03]

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments