-0.3 C
Bratislava
streda, 6 decembra, 2023
Home Kryptomeny 70% inštitucionálnych investorov plánuje v budúcnosti nakúpiť kryptomeny - uvádza Fidelity

70% inštitucionálnych investorov plánuje v budúcnosti nakúpiť kryptomeny – uvádza Fidelity

Napriek cenovej volatilite digitálnych aktív ich väčšina inštitucionálnych investorov považuje za lákavú investičnú príležitosť, uviedol najnovší výskum Fidelity.

Podľa nedávneho prieskumu 7 z 10 inštitucionálnych investorov tvrdilo, že niekedy v budúcnosti plánuje nákup digitálnych aktív niekedy v budúcnosti. Navyše viac ako polovica účastníkov prezradila, že už do kryptomien investovala.

Inštitucionálni investori milujú virtuálne meny

Prieskum uskutočnený poskytovateľom finančných služieb, Fidelity Digital Assets zistil, že viac ako 50% globálnych inštitucionálnych investorov na trhu s kryptomenami už alokovalo časť svojho bohatstva.

Väčšina investorov nezohľadnila vysoko volatilný charakter digitálnych aktív a zostala na vzostupe, pretože 70% z 1 100 účastníkov uviedlo, že si nejaké v budúcnosti nakúpia.

Asi 90% tých, ktorí prejavili záujem o virtuálne aktíva, očakáva, že portfóliá ich spoločností alebo zákazníkov budú v priebehu nasledujúcich piatich rokov zahŕňať priame investície do kryptomien, expozíciu prostredníctvom akcií alebo iné produkty.

Je potrebné poznamenať, že prieskum zahŕňal digitálne a tradičné hedžové fondy, investorov s veľkým čistým imaním, finančných poradcov, nadácie a rodinné kancelárie. Pokiaľ ide o Fidelity Digital Assets, je to jeden z prvých poskytovateľov finančných služieb, ktorý prijal kryptomeny. Spoločnosť má oficiálne sídlo v Bostone, ale koncom roka 2019 rozšírila svoje pôsobenie aj do Európy.

Fidelity Digital Assets a jeho predchádzajúce prieskumy

Americká nadnárodná korporácia finančných služieb uskutočnila minulý rok podobný výskum. Vtedy 36% inštitucionálnych investorov uviedlo, že vlastní digitálne aktíva alebo ich deriváty. Z prieskumu vyplýva, že 27% inštitúcií so sídlom v USA nakúpilo kryptomeny.

Podľa očakávaní viac ako 25% účastníkov držalo Bitcoin, najväčšiu kryptomenu podľa trhovej kapitalizácie, zatiaľ čo Ethereum sa umiestnilo na druhom mieste s 11%.

Neskôr v tomto roku spoločnosť Fidelity Digital Assets zverejnila správu, v ktorej vyzdvihla BTC ako „potenciálny uchovávateľ hodnoty“. Spoločnosť tiež poznamenala, že najznámejšia kryptomena je stále v pomerne skorom štádiu hromadného prijímania, čo poskytuje investorom značné príležitosti na zisk.

Organizácia vo svojej správe načrtla zlato ako nesporného lídra medzi tradičnými investičnými možnosťami. Na druhej strane by ho Bitcoin mohol rýchlo dobehnúť, akonáhle získa podporu od más. Podľa investora Johna Pfeffera by to mohlo mať dramatický vplyv na cenu kryptomeny:

„Väčšina ľudí na svete ešte nepovažuje Bitcoin za digitálne zlato. Hneď ako to ľudia prehodnotia, cena sa tomu prispôsobí. “

ZDROJ: 

CRYPTOPOTATO, 2021. 70% of Institutional Investors Plan to Buy Cryptocurrencies in The Future: Fidelity [online]. [cit. 2021-07-22]. Dostupné na: https://cryptopotato.com/70-of-institutional-investors-plan-to-buy-cryptocurrencies-in-the-future-fidelity/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments