Investičná spoločnosť Clear Leisure zvyšuje ťažbu Bitcoinu

0
140

Investičná spoločnosť Clear Leisure, ktorá je uvedená na zozname AIM, v pondelok oznámila, že 1,4 milióna $ použije na rozšírenie jej ťažobných operácií.

Spoločnosť podrobne informovala, že kapitál získal prostredníctvom umiestnenia 100 000 000 nových akcií v hodnote 1 pence individuálny investor menom John Story.

Nové fondy umožnia spoločnosti Clear Leisure „urýchliť a rozšíriť“ svoje plány uzatvárania zmlúv s operátormi cloudovej ťažby, ako aj financovať začatie ťažobnej operácie Bitcoinov v Taliansku.

Spoločnosť tiež uviedla, že má v úmysle rozšíriť svoju existujúcu infraštruktúru kryptomien v Srbsku a investovať do vývoja inovatívnych hardvérových riešení pre ťažbu Bitcoinov. Spoločnosť navyše uvažuje o investovaní do rôznych zdrojov obnoviteľnej energie vrátane veterných fariem a vodných elektrární.

Až donedávna portfólio spoločnosti Clear Leisure zahŕňalo predovšetkým sektory voľného času a nehnuteľností. Väčšina investičných aktivít sa uskutočňovala v Taliansku. 

Spoločnosť však presunula svoje strategické zameranie na technologický sektor, pričom sa zamerala na blockchain a umelú inteligenciu.

Rozhodnutie investovať do ťažobných operácií Bitcoinu by mohlo spoločnosti Clear Leisure pomôcť ťažiť z rozvíjajúceho sa odvetvia kryptomien. 

Cena akcií spoločnosti na alternatívnom investičnom trhu LSE po oznámení stúpla a včera sa zvýšila o 109% na maximum 2,82p.

Zdroj:

DECRYPT, 2021. Investment Firm Clear Leisure Raises £1 Million for Bitcoin Mining Plans. [cit. 2021-02-23]. [online]. Dostupné na: https://decrypt.co/58722/investment-firm-clear-leisure-raises-1-million-for-bitcoin-mining-plans

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here