17.4 C
Bratislava
piatok, 29 septembra, 2023
Home Ekonomika FED v júli predstaví prototypy digitálnych dolárov

FED v júli predstaví prototypy digitálnych dolárov

Federálny rezervný systém aktívne pracuje na digitálnej mene Centrálnej banky a niektoré prototypy sú takmer dokončené. Potvrdzuje to aj predseda Federálneho rezervného systému, Jerome Powell.

Federálny rezervný systém USA a Massachusetský inštitút technológií (MIT) aktívne pracujú na digitálnej mene Centrálnej banky (CBDC) a svoje dva prototypy digitálneho dolára odhalia už v júli.

„Svoj výskum plánujú odhaliť hneď v júli, uviedol James Cunha,” ktorý vedie projekt pre bostonský Fed. 

„Bostonský Fed a MIT dúfajú, že v treťom štvrťroku odhalia časť svojej práce, vrátane minimálne dvoch prototypov softvérových platforiem, ktoré by mohli presúvať, ukladať a vyrovnať transakcie uskutočnené pomocou digitálnych dolárov.”

„Po uvoľnení prototypov budú môcť ostatní vidieť a stavať na kóde,” vysvetlil Cunha.

„Pokiaľ ide o digitálny dolár, Centrálna banka, Ministerstvo financií a Kongres musia riešiť hlavné problémy,” doplnil Cunha. 

Patrí medzi ne to, či by mal Fed hosťovať zákaznícke účty sám, či umožňuje anonymitu a aké ochrany by mali spotrebitelia v prípade kybernetického útoku alebo chybnej transakcie. 

Dodal, že práca Fedu má ukázať, čo je možné a zaujať stanovisko voči týmto hlavným problémom.

„Myslíme si, že je dôležité, aby sme nečakali na politickú debatu, pretože potom budeme zhruba o rok pozadu,” uviedol Cunha.

Predseda systému Fed, Jerome Powell uviedol, že Centrálna banka prijme digitálny dolár iba za podpory zvolených vodcov národa. 

Vo februári uviedol, že digitálny dolár je pre Fed „projektom s veľmi vysokou prioritou”.

Zdroj:

NEWS.BITCOIN, 2021. The Fed Plans to Unveil Digital Dollar Prototypes in July. [online]. [cit. 2021-03-29]. Dostupné na: https://news.bitcoin.com/fed-unveil-digital-dollar-prototypes/

Natália Valkovičová
Ahojte! Pracujem ako profesionálny copywriter a online marketér už vyše 5 rokov. Mám široké spektrum záujmov a skúseností, ktoré mi pomáhajú tvoriť kvalitný obsah a prepájať súvislosti. Svoju prácu vykonávam zodpovedne a spoľahlivo. Milujem nové výzvy, čo neviem sa rýchlo naučím a napredujem ďalej. Rada rozbieham nové projekty, a podieľam sa na tvorbe kvalitných vecí, kde môžem využiť svoju kreativitu. Sociálne siete a tvorba pozitívnych vzťahov s verejnosťou ma baví, copywriting napĺňa a marketing definuje.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -

Most Popular

Recent Comments