Elon Musk tvrdí, že chce v Texase vytvoriť mesto s názvom „Starbase“

0
142

Obchodný magnát sa v utorok podelil o správy prostredníctvom Twitteru. Odhalil tak svoje plány na vytvorenie vlastného texaského mesta s názvom „Spacebase“.

Sudca okresu Cameron, Eddie Treviño, potvrdil želanie generálneho riaditeľa SpaceX začleniť Boca Chica Village, malé texaské mesto, kde SpaceX buduje svoju raketu, do hlbokého vesmíru. 

Treviño navrhol, aby boli komisári kraja tejto myšlienke otvorení. Napriek tomu uviedol, že Musk a jeho letecká spoločnosť musia prejsť formálnym procesom, ktorý môže zahŕňať petície.

„Ak by sa SpaceX a Elon Musk chceli vydať na túto cestu, musia dodržiavať všetky zákony o založení štátu,“ uviedol Treviño vo vyhlásení. „Okres Cameron spracuje všetky príslušné petície v súlade s platnými zákonmi,“ dodal.

Obec Boca Chica má v súčasnosti asi dve desiatky obyvateľov, čo znamená, že ani zďaleka nie je označená ako „mesto“. Musk však na Twitteri oznámil, že Spacebase pôjde ďalej ako za Boca Chica, čo naznačilo jeho úmysel začleniť minimálne ďalšie mesto.

Na konci roka 2020 potvrdil Musk, že sa presťahoval z Kalifornie do Texasu. Tento krok nastal po tom, ako miliardár vyjadril frustráciu z kalifornských regulačných orgánov a z ich vysokých daní. Ubezpečil ale verejnosť, že raketa SpaceX bude v štáte stále prítomná.

„V prvom rade majú Tesla a SpaceX rozsiahle operácie v Kalifornii. V skutočnosti stojí za zmienku, že Tesla je poslednou automobilkou, ktorá v Kalifornii stále vyrába automobily,“ uviedol v decembri. 

Zdroj:

COMPLEX, 2021. Elon Musk Says He Wants to Create a City in Texas Called ‘Starbase’. [cit. 2021-03-04]. [online]. Dostupné na: https://www.complex.com/life/elon-musk-says-hes-creating-a-town-in-texas-called-starbase

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here